Przed nowym dyrektorem szpitala stoi wiele wyzwań

Pruszków

Tomasz Sławatyniec jest nowym szefem Szpitala Powiatowego w Pruszkowie, informowaliśmy o tym wczoraj. Wygrał konkurs ogłoszony przez zarząd powiatu pruszkowskiego. – Liczymy bardzo na to, że jego bogate doświadczenie przełoży się na bardzo dobre wyniki – mówi starosta Maksym Gołoś.

Szpital na Wrzesinie zyskał nowego dyrektora. To absolwent wydziału lekraskiego Akademii Medycznej w warszawie i studiów MBA na Akademiii Leona Koźmińskiego. Tomasz Słatyniec posiada 30-letnie doświadczenie w sektorze medycznym.

Od 2015 do 2016 r. był prezesem zarządu Szpitala Dziecięcego Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku. Wcześniej, w latach 2013-2015 sprawował funkcję dyrektora naczelnego i prezesa zarządu spółki Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni (Gdyńskie Centrum Onkologii). Prowadził również Prywatną Specjalistyczną Praktykę Lekarską z zakresu pediatrii i pneumonologii (2012-2013) i pełnił funkcję Dyrektora ds. Korporacyjnych w Roche Polska (2004-2012).

Pruszkowski starosta liczy, że to wieloletnie doświadczenie przełoży się na jakość leczenia w placówce na Wrzesinie. – Pan Sławatyniec na stanowisku zastąpił pełniącego tę funkcję przez ostatnie 10 lat pana Mieczysława Brągoszewskiego. Przed nowym dyrektorem stoi wiele wyzwań, w tym przede wszystkim podniesienie komfortu obsługi pacjenta. Liczymy bardzo na to, że jego bogate doświadczenie przełoży się na bardzo dobre wyniki, pamiętając przy tym, że na sukces placówki pracuje nie tylko dyrektor, ale i cały zespół szpitala – mówi Maksym Gołoś, starosta powiatu pruszkowskiego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.