Przed nami 27. Finał WOŚP

Region

Jak co roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie prowadziła zbiórkę, by pomoc najmłodszym. W pomoc aktywnie zaangażują się sztaby z naszego regionu.

Kolejny finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia przyszłego roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medyczne dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie.

– Cały czas mam wrażenie, że dla polskich szpitali chcących rozwijać swoje możliwości Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest ostatnią deską ratunku – mówi Jerzy Owsiak, prezes zarządu WOŚP. – System opieki zdrowotnej w Polsce boryka się coraz większymi i cały czas dalekimi od rozwiązania problemami. Brak środków na finansowanie leczenia, rosnące kolejki do podstawowych usług medycznych, palący brak wyspecjalizowanego personelu medycznego, któremu polski system nie jest w stanie zapewnić satysfakcjonujących warunków pracy – to bardzo poważne braki, powodujące coraz mniejsze poczucie bezpieczeństwa zdrowotnego w Polsce. Przy takich problemach sprawa wyposażenia oddziałów często schodzi na dalszy plan. A kiedy damy się zbyt mocno wyprzedzić rozwojowi medycyny na świecie, nadrobienie braków może być trudne i bardzo kosztowne. Wielka Orkiestra nie jest w stanie naprawić systemu, ale jesteśmy w stanie pomóc w utrzymaniu wysokich standardów i możliwości w leczeniu. I to będziemy robić, do końca świata i jeden dzień dłużej – dodaje Jerzy Owsiak.

Przygotowania do 27. Finału WOŚP w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie wystartowały 16 października. Od tego dnia rozpoczęła się rejestracja sztabów Orkiestry oraz budowa logistyki mającej obsłużyć największą zbiórkę publiczną w Polsce. Sztaby ze swojego regionu znajdziecie wchodząc tutaj. Tam też zarejestrujecie się.

Oto lista sztabów z naszego regionu:

➡ powiat pruszkowski ⬅

❤Pruszków, Szkoła Podstawowa nr 2 przy ul. Jasnej 2
❤Pruszków, Zespół Szkół nr 1 przy ul. Promyka 24/26
❤Pruszków, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych przy ul. Gomunlińskiego 2
❤Pruszków, Szkoła Podstawowa nr 8 przy ul. Obrońców Pokoju 44
❤Pruszków, Szkoła Podstawowa nr 10 przy ul. Pływackiej 16
❤Nowa Wieś, Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Głównej 96
❤Piastów, Miejski Ośrodek Kultury przy ul. Warszawskiej 24
❤Piastów, ZHP Hufiec Piastów przy ul. Lwowskiej 8
❤Nadarzyn, Nadarzyński Ośrodek Kultury przy placu Poniatowskiego 42
❤Komorów, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. M. Dąbrowskiej przy al. Marii Dąbrowskiej 12/20
❤Brwinów, Gminny Ośrodek Kultury przy ul. Wilsona 2

➡ powiat grodziski ⬅

❤Grodzisk Mazowiecki, Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej 9
❤Milanówek, Hufiec ZHP im.J.Kusocińskiego przy ul. Królewskiej 69
❤Podkowa Leśna, Podkowiańskie Liceum Ogólnokształcące nr 60 przy ul. Wiewiórek 2/4
❤Jaktorów, Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Warszawskiej 88

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.