Przechodzą do drugiego etapu

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa prowadzi modernizację toru nr 1. Lada chwila ruszy drugi etap prac. Z kolei od 30 września do 2 października będą zamknięte przejazdy kolejowe w Otrębusach i Podkowie Leśnej.

W związku z modernizacją wprowadzona została specjalna organizacja ruchu. Aby zminimalizować utrudnienia prace podzielono na trzy etapy. Podróżujący muszą przygotować się na kolejne zmiany, które będą obowiązywały od 1 października.

Warto również zaznaczyć, że 30 września o godz. 20.00 zostaną zamknięte przejazdy kolejowe w Otrębusach w ciągu ul. Przejazdowej i Bukowej oraz w Podkowie Leśnej przy ul. Króliczej i Wschodniej. Utrudnienia potrwają do 2 października, ich zakończenie zaplanowano na godz. 22.00.

Od 1 października pociągi będą kursowały w trzech relacjach. Z Warszawy Śródmieście będzie można dojechać do stacji Podkowa Leśna Główna. Tam osoby kierujące się do Grodziska Mazowieckiego oraz Milanówka skorzystają z możliwości przesiadki i ruszą w drogę do punktu docelowego. Warto zaznaczyć, że stacja Podkowa Leśna Główna stanowić będzie punkt przesiadkowy w obu kierunkach. Czas oczekiwania na przejazd został określony na 7-8 minut. Pociągi będą kursowały również na trasie Warszawa Śródmieście-Komorów.

Należy zaznaczyć, że tor nr 1 będzie całkowicie zamknięty. W związku z tym na odcinku Komorów-Podkowa Leśna Główna ruch pociągów będzie odbywał się wahadłowo. Uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Jej pojawienie się jest konieczne w związku ze wstrzymaniem ruchu pociągów na odcinku Milanówek Grudów-Podkowa Leśna Główna.

W dniach 8-9 października nie będzie obowiązywała przesiadka na stacji Podkowa Leśna Główna.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.