Przebudują Wioślarską. Będą miejsca parkingowe

Grodzisk Maz.

Jeszcze w tym roku droga stanowiąca dojazd do Stawów Walczewskiego zyska nową nawierzchnię. Grodziski magistrat wybrał wykonawcę prac.

Ul. Wioślarska w Grodzisku Mazowieckim stanowi nie tylko dojazd do posesji mieszkańców. To właśnie ta droga umożliwia dotarcie do kąpieliska znajdującego się na Stawach Walczewskiego. Kłopot w tym, że dziś droga nie tylko nie jest utwardzona, ale brakuje tu również miejsca do parkowania samochodów. Efekt jest taki, że auta rozjeżdżają znajdujące się tu trawniki.

Jeszcze w ubiegłym roku grodziski magistrat rozpoczął poszukiwania firmy, która miałaby zająć się przebudowa tej drogi. W połowie stycznia rozstrzygnięto przetarg. Wygrała go firma Mabau, która za zrealizowanie inwestycji zainkasuje 1,42 mln zł.

Jak zmieni się Wioślarska po przebudowie? Droga zyska nawierzchnię z betonu asfaltowego. Pojawią się tu chodniki i ciągi pieszo-rowerowe. Zaprojektowano również 29 miejsc parkingowych, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych. Na końcu drogi znajdzie się niewielki plac manewrowy. Dodatkowo droga zyska odwodnienie i oświetlenie.

Zgodnie z zapisami roboty mają zostać wykonane do 30 czerwca tego roku.

Poniżej zamieszczamy mapkę z projektowaną stałą organizacją ruchu:

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.