Przebudują ul. Żwirki i Wigury, będzie dłuższa

Grodzisk Maz.

Na ta inwestycję z pewnością czekało wielu mieszkańców Grodziska Mazowieckiego. Ulica Żwirki i Wigury zostanie przedłużona do ul. Piłsudskiego. Urząd gminy właśnie ogłosił przetarg na wykonanie projektu przebudowy.

Ul. Żwirki i Wigury położona jest w centrum miasta. Znajduje się przy niej wiele zabudować w tym Zespół Szkół nr 1. Droga ta, obecnie rozpoczyna się tuż przy miejskim deptaku (ul. 11 listopada – przyp. red.) i kończy przy siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej tworząc tzw. ślepą uliczkę. Jednak ma się to zmienić, bowiem włodarze Grodziska Mazowieckiego przygtowują się do przebudowy ulicy.

Najważniejszą modyfikacją ul. Żwirki i Wigury będzie jej przedłużenie do ul. Piłsudskiego. W obecnej sytuacji kierowcy nie mają możliwości innego przedostania się tam, jak z ul. Żwirki i Wigury pojechać w ul. Konspiracji, następnie Limanowskiego aby znaleźć się na Piłsudskiego. Dobudowanie brakującego kawałka drogi z pewnością usprawni ruch w tamtym rejonie.

Udogodnienie odczują także piesi, ponieważ po obydwu stronach jezdni wybudowane zostaną chodniki. Dodatkowo, na południe od projektowanego łącznika dwóch ulic powstanie parking, co w pewnym stopniu ma rozwiązać problemy z parkowaniem w tym miejscu.                                                  

Oprócz tego, w ramach tej inwestycji wykonawca zaprojektuje oświetlenie drogi, wjazdy do posesji, zagospodaruje pozostałe części pasa drogowego na zieleń, a także dopasuje geometrię skrzyżowania Żwirki i Wigury z Piłsudskiego.
                                                                  

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.