Przebudują ul. Orzeszkowej

Uncategorized

Grodziski magistrat ogłosił przetarg na przebudowę ul. Orzeszkowej. Remont ma zakończyć się w połowie września.

Ul. Orzeszkowej w Grodzisku stanowi łącznik dwóch osiedli – Bairda i Kopernika. Przy tej ulicy znajduje się również szkoła. Droga na przestrzeni lat przeszła wiele zmian. Teraz czas na kolejną, która ma na celu nie tylko poprawę komfortu jazdy, ale i uporządkowanie zieleni. 

W ramach inwestycji ul. Orzeszkowej zyska nową nawierzchnię. Wykonane zostaną również nowe chodniki i zjazdy na posesje. To jednak nie koniec. – Projekt przewiduje wykonanie nowych nasadzeń w lokalizacji kościoła oraz skrzyżowania z ul. Królewską. W ramach opracowania projektuje się ustawienie donic z kwiatami w lokalizacji Kościoła pw. Miłosierdzia Bożego- zgodnie z projektem wykonawczym i ustaleniami z inwestorem – czytamy w dokumentacji technicznej. Dodatkowo przy ul. Orzeszkowej ma zostać wbudowana toaleta publiczna.

Przy ul. Orzeszkowej przy skrzyżowaniu z ul. 3 Maja powstanie niewielki skwer, na którym ustawione zostaną kamienne rzeźby. Na skwerze pojawią się również stojaki rowerowe.

Jeśli wykonawce remontu uda się wybrać w pierwszym przetargu, to jest szansa, roboty rozpoczną się już w marcu. Finał prac wyznaczono na 15 września 2018 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.