Przebudują przejście przy Czarnej Drodze

Pruszków

Włodarze Pruszkowa przygotowują się do przebudowy przejścia pod torami PKP przy Czarnej Drodze. Trwają poszukiwania wykonawcy, który przygotuje koncepcję projektową.

O sprawie pisaliśmy niejednokrotnie. W ubiegłym roku gdy poruszyliśmy temat zniszczonego podjazdu na schodach prowadzących do przejścia pod torowiskiem okazało się, że obiekt nie ma zarządcy. Mimo, że schody i całe przejście wpisują się w infrastrukturę kolejową, PKP Polskie Linie Kolejowe umywają ręce twierdząc, że: „wspomniane schody nie widnieją w spisie elementów infrastrukturalnych, za które odpowiada kolej.”

Sprawę postanowiło uporządkować miasto i jak już informowaliśmy to Pruszków przebuduje przejście. Dzięki temu po zakończeniu inwestycji zarządcą tej przeprawy będzie właśnie miasto. W tej chwili poszukiwany jest wykonawca koncepcji projektowej. – Chcemy ucywilizować to przejście. Dostosujemy je do potrzeb osób niepełnosprawnych i rowerzystów. W tej chwili zamierzamy wykonać koncepcję, to pierwszy krok, który musi przewidywać pewne uzgodnienia z PKP – mówi nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Kolejnym krokiem w kierunku przebudowy będzie ogłoszenie przetargu na projekt oraz realizację tego zadania. Przeprowadzenie remontu planowane jest na okres kiedy kolejarze będą modernizować linię nr 447.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.