Przebudują dwa place zabaw

Grodzisk Maz.

Grodziski magistrat ogłosił przetarg na przebudowę dwóch placów zabaw. Chodzi o obiekty zlokalizowane przy ul. Bairda i ul. Kopernika.

Po wielu latach użytkowania place zabaw, które znajdują się przy wyżej wymienionych ulicach, nadgryzł ząb czasu, co widać na zdjęciu głównym (od lewej plac na Bairda, po prawej na Kopernika). Większość zabawek jest nie tylko zniszczona, ale też po prostu przestarzała. Zamiast remontować te dwa obiekty, grodziski urząd chce je przebudować.

Co się zmieni na wspomnianych placach zabaw? Dla obydwu obiektów przygotowano niemalże taki sam zakres prac, w który wchodzi: demontaż istniejących urządzeń zabawowych i obiektów małej architektury, remont istniejącego ogrodzenia, wykonanie syntetycznej nawierzchni na bazie granulatu gumowego i kleju poliuretanowego oraz zrobienie nawierzchni z eko kratki pod urządzeniami komunalnymi. Zamontowane zostaną też nowe urządzenia zabawowe, obiekty małej architektury, lampy oświetleniowe, a wokół terenu placu zabaw pojawią się drzewa, krzewy i nowe trawniki.

Przebudowa placów ma zostać zrealizowana w maksymalnie 220 dni od dnia gdy gmina podpisze umowę z wykonawcą tego zadania. Póki co trzeba czekać na rozstrzygnięcie przetargu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.