Przebudowano wejścia i na tym koniec

Pruszków

Miała być kompleksowa termomodernizacja pruszkowskiego urzędu, jednak skończyło się tylko na remoncie wejść do budynku...

Początkowo nic nie zwiastowało kłopotów. Jeszcze za poprzedniej kadencji urząd ogłosił przetarg i wybrał wykonawcę. Prace rozpoczęły się. Niestety już kilka miesięcy później urząd musiał zerwać umowę z wykonawcą. Powód? Nie wywiązywanie się ze swoich obowiązków. W czerwcu zeszłego roku dowiedzieliśmy się od ówczesnego wiceprezydenta Pruszkowa, że wykonawca zaniechał roboty i poprosił o przesunięcie terminu bez podania powodu.

Przypomnijmy też, że w ramach termomodernizacji miało zostać wykonane ocieplenie ścian wraz z nową elewacją, a także wymiana części okien. Prace miały obejmować również likwidację balkonów, przebudowę dwóch wejść (głównego i bocznego, wraz z przebudową pochylni dla osób niepełnosprawnych – przyp. red.), zabezpieczenie budynku poniżej gruntu, wymianę windy, remont czterech pokoi i piwnic.

Minęła druga połowa marca, mieszkańcy mogą korzystać z głównego wejścia do urzędu. Problem w tym, że nie widać aby toczyły się dalsze prace. W związku z tym zwróciliśmy się w tej sprawie do urzędu i poprosiliśmy o wyjaśnienia. – Informuję, że miasto Pruszków na dzień dzisiejszy nie planuje termomodernizacji budynku Urzędu Miasta Pruszkowa. Działania jakie zostały podjęte po odstąpieniu od umowy na termomodernizację ograniczyły się jedynie do przebudowy wejść do budynku – aktualnie trwa procedura odbiorowa wykonanych prac – poinformował nas Konrad Sipiera, wiceprezydent Pruszkowa.

Przypomnijmy też, że nad wejściem głównym pojawił się napis „Pruszków”. Jednak trzeba było go zdemontować i poprawić. – Napis w wejściu głównym do budynku pojawi się – trwają ustalenia dotyczące jego formy i konkretnej lokalizacji – zaznacza Sipiera.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “Przebudowano wejścia i na tym koniec”

 1. Bbbj pisze:

  A czy ktos zwrócil uwage na „remont ” carfura przy wojska polskiego:-) albo na supernowoczesne centrum handlowe z ZARDZEWIAŁYMI rurami przy wejściu?żenada…Zobaczymy jeszcze jak z dworcem bèdzie:)))

 2. Kerim pisze:

  Ile to nas do tej pory kosztowało? Jakie koszty poniesie miasto (czyli my), w przypadku kontynuacji tej inwestycji?

 3. realista pisze:

  Ostatnie „dzieło” obecnego specjalisty ds pozyskiwania funduszy europejskich. A tak poważnie – nijaki urząd nijakiego miasta. A szkoda.

 4. Jan pisze:

  Podziekujcie byłemu Prezydentowi za brak podjazdu dla wozkow od Kraszewskiego.

 5. kk pisze:

  Podajcie nazwę tej partaczowej firmy żeby nikt więcej się na nich nie nadział

 6. Gość pisze:

  Szkoda, że podczas remontu wejścia nikt nie wpadł na pomysł aby wykonać podjazd dla wózków również od frontu. Widać jak myśli się o niepełnosprawnych czy o rodzicach z dziećmi w wózkach. Niech idą naokoło, od d.. strony.

 7. gość pisze:

  ale wstyd

 8. robot pisze:

  Pruszków. To brzmi dumnie. ;))

 9. gość pisze:

  W tym mieście to nic się nie uda zrobić. Popatrzcie na kostkę przed UM nawet wzorów nie ułożyli jak trzeba….

 10. Pruszkowianin pisze:

  Szary, jasno-szary, jajecznicowy, brazowy, jasnobezowy i wszystko w jednym kadrze – oto esencja pruszkowskiej architektury i estetyki! Brakuje jeszcze do kompletu odslonietej wielkiej plyty jak na 90% blokow na os. Staszica.

 11. leo pisze:

  Kolejny „sukces”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły