Przebudowa skrzyżowania w Piastowie

Region

Na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z al. Wojska Polskiego w Piastowie często dochodziło do stłuczek, potrąceń i wypadków. Teraz ma się to zmienić. Już 7 lipca ma rozpocząć przebudowa skrzyżowania.

U zbiegu ulicy Warszawskiej i al. Wojska Polskiego ma powstać rondo. Prace rozpoczną się już w środę. Pierwszy etap remontu nie powinien powodować dużych ograniczeń w ruchu drogowym. Jedyne utrudnienia z jakimi spotkają się kierowcy to zwężenie jezdni oraz poruszające się maszyny budowlane.

Od 19 lipca ruch na całym skrzyżowaniu oraz na wiadukcie im. gen. Okulickiego zostanie całkowicie wstrzymany. Jedynie autobusy ZTM linii 716 oraz 717 będą mogły przejechać przez skrzyżowanie. Pozostali uczestnicy ruchu będą musieli poruszać się po wyznaczonych objazdach. Po stronie północnej miasta trasa objazdu zostanie przeprowadzana ulicami: al. Krakowska, Toruńska, Sowińskiego, Piłsudskiego, Bohaterów Wolności. Po stronie południowej kierowcy zostaną skierowani na ulicę Tuwima.

W al. Jerozolimskich zostaną ustawione odpowiednie tablice informacyjne. Najbliższe miejsca umożliwiające przejazd przez tory PKP to wiadukt w Pruszkowie oraz tunel w Ursusie.

Od 1 sierpnia skrzyżowanie zostanie zamknięte również dla autobusów komunikacji miejskiej. Linia 716 będzie jeździć objazdem ulicami Toruńską i al. Krakowską, tam zostaną również usytuowane tymczasowe przystanki. Linia 717 będzie poruszała się na skróconej trasie i zakończy swój bieg na ulicy Tuwima. Dokładne informacje o umiejscowieniu poszczególnych przystanków tymczasowych zostaną ogłoszone po uzgodnieniu ich lokalizacji przez wykonawcę i ZTM.

Budowa ronda ma zakończyć się 20 sierpnia. Po tym terminie ruch ma zostać przywrócony.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.