Przebudowa siedziby OSP Kłudno Stare

Uncategorized

Włodarze gminy Grodzisk Mazowiecki przymierzają się do przebudowania siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłudnie Starym. Póki co ogłosili przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłudnie Starym jest położona w niedalekiej odległości od autostrady A2. Znajduje się niemal przy samym zjeździe na Grodzisk Mazowiecki, co pozwala na szybką reakcję w razie niebezpiecznego zdarzenia w tym rejonie jak i dalszej części autostrady. Pomoc strażaków może okazać się nieoceniona. Grodziski magistrat poważnie myśli o remoncie siedziby jednostki w Kłudnie Starym.

Ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Jakie są wytyczne dla wykonawcy? Projektanci będą musieli zwrócić uwagę na zmianę układu pomieszczeń. Zaplecze gospodarcze, kuchnia i sala konferencyjna mają zostać powiększone. Ponadto będzie trzeba zaprojektować kotłownię czy zmodernizować instalacje wewnętrzne i przyłącza. W planach jest także dobudowa garażu na samochód gaśniczy.

Wykonawca będzie miał 360 dni aby ukończyć dokumentację projektową. Zatem prace remontowo-budowlane nie prędko się rozpoczną.

W ubiegłym roku 9 listopada, OSP w Kłudnie Starym otrzymała nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Wysłużonego Stara zastąpił Mercedes z napędem na cztery koła, agregatami pianotwórczym i prądotwórczym oraz wyposażeniem do akcji ratowniczych. Ponadto wóz ma reflektor pogorzeliskowy do oświetlania terenu akcji. Koszt zakupu wynosił ponad 630 tys. zł.

Tak wyglądało przekazanie wozu:

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.