Przebudowa Ryżowej, będzie objazd

Michałowice

Uwaga, kierowcy! W najbliższy wtorek rozpocznie się remont ul. Ryżowej w Opaczy-Kolonii. Odcinek drogi od ronda przy ul. Środkowej do torów kolejki WKD zostanie zamknięty. Samochody pojadą wytyczonym objazdem.

Do modernizacji Ryżowej gmina Michałowice szykowała się od dłuższego czasu. Stan nawierzchni pozostawia wiele do życzenia, a to jedna z ważniejszych i chętnie wybierana przez kierowców droga. Pozwala przedostać się na drugą stronę torów WKD i dotrzeć do Al. Jerozolimskich, a stamtąd już w dowolną stronę dwupasmową trasą.

Dobra wiadomość jest więc taka, że ulicę czeka gruntowny remont, a prace ruszą już we wtorek, 23 lutego. Ta gorsza, szczególnie dla kierowców, że fragment drogi zostanie wyłączony z ruchu. Zmotoryzowani będą mogli korzystać z objazdu, który poprowadzono ulicami: Środkową, Nowozachodnią, Polną i Jesionową do węzła w Opaczy.

Zmiany pojawią się także na trasie kursowania komunikacji autobusowej. Linia 177 będzie kursowała na skróconej trasie, uruchomiona zostanie linia zastępcza Z77. – Zawieszone zostaje funkcjonowanie przystanków WKD Opacz 01 i 02. Wznawia się funkcjonowanie przystanku WKD Opacz 03. Uruchomiony zostaje przystanek w czasowej lokalizacji Środkowa 52 funkcjonujący jako krańcowy dla linii Z77 zlokalizowany na ul. Środkowej przed rondem Środkowa/Ryżowa (w kierunku zachodnim) – informuje Zarząd Transportu Miejskiego. Szczegóły dostępne są tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.