Przebudowa Pszczelińskiej coraz bliżej?

Brwinów

Rosną szanse na przebudowę ul. Pszczelińskiej od skrzyżowania z ul. Pedagogiczną w Brwinowie do skrzyżowania z DW 719 w Otrębusach. Niewykluczone, że inwestycja ruszy jeszcze w tym roku.

O Pszczelińskiej można powiedzieć wiele. Z pewnością kierowcy nie byliby oszczędni w słowach, gdyby przyszło im ocenić stan drogi. Dwa lata temu wyremontowano odcinek od ronda im. Wacława Kowalskiego do ul. Pedagogicznej. Wszyscy z niecierpliwością czekają, kiedy przyjdzie czas na kolejny odcinek. Włodarze Brwinowa mieli rozmawiać o przebudowie Pszczelińskiej z przedstawicielami MZDW, o czym pisaliśmy tu

Wydaje się, że sprawa ruszyła z miejsca. Prawdopodobnie procedury związane z przebudową Pszczelińskiej ruszą jeszcze w tym roku. Plan wydaje się jasny. – Założenie jest takie, że dyrektor MZDW będzie wnioskował do zarządu województwa o wprowadzenie inwestycji do kalendarza. Zapewne sesja sejmiku województwa odbędzie się w pierwszej połowie września. W związku z tym wniosek powinien zostać złożony najpóźniej do końca sierpnia – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Jeśli wszystko się powiedzie, to uruchomiona zostanie procedura przetargowa. Zapewne inwestycja będzie realizowana w trybie dwuletnim, więc prawdopodobnie prace ruszą na wiosnę. – Do przebudowy jest 1600 metrów drogi. Stan Pszczelińśkiej jest powszechnie znany, to ważna droga, która łączy DK8 z DK2. Być może jeszcze w tym roku uda się wykonać część prac. Wiele zależy od pogody. Sprawny wykonawca powinien uporać się zadaniem przed przyszłorocznymi wakacjami. Warto pamiętać, że podczas prac należy zapewnić przejezdność drogi, gdyż boczne uliczki są ślepe – mówi Kosiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.