Przebudowa Lipowej coraz bliżej

Pruszków

Na przełomie marca i kwietnia powinna ruszyć modernizacja ul. Lipowej w Pruszkowie. Urząd wyłonił wykonawcę prac.

Mieszkańcy Lipowej liczą, że niebawem stan drogi ulegnie znacznej poprawie. Wszystko idzie w dobrą stronę. W postępowaniu przetargowym do urzędu wpłynęło sześć ofert, ale wszystkie przekraczały kwotę zabezpieczoną przez miasto. Urzędnicy jednak uspokajali i zapewniali, że inwestycja nie jest zagrożona. Przeczytasz o tym tu

Miasto wybrało wykonawcę zadania. Przebudową ul. Lipowej zajmie się firma Strabag, która za realizację zadania zarobi ponad 3,1 mln zł. Na wykonanie niezbędnych prac ma pół roku. – W chwili obecnej wykonawca opracowuje projekty czasowej organizacji ruchu na czas budowy drogi. Przewidywany termin rozpoczęcia prac – przełom marca i kwietnia – podaje nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Szykują się utrudnienia, ale mają nie być nadto odczuwalne. – Planowana czasowa organizacja ruchu zakłada realizację inwestycji etapami, tak by zminimalizować utrudnienia w ruchu drogowym. Przebudowa odcinka ul. Lipowej przy Szkole Podstawowej nr 6 wraz z pracami w obrębie skrzyżowania z ul. Armii Krajowej będzie realizowana w okresie wakacyjnym – przedstawia Kurzela.

Warto wspomnieć, że inwestycja zakłada wymianę nawierzchni, budowę chodnika i ścieżki rowerowej, stworzenie miejsc parkingowych oraz przebudowanie skrzyżowania z ul. Armii Krajowej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.