Przebudowa drogi Grodzisk-Radziejowice za 70 mln zł

Grodzisk Maz.

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich wybrał firmę, która zajmie się przebudową drogi wojewódzkiej 579 na odcinku Grodzisk – Radziejowice. Droga ma być gotowa w połowie 2020 r.

To ważna informacja dla wszystkich kierowców, głównie tych z Kałęczyna, Janinowa, Mościsk i Makówki. MZDW znalazł wykonawcę przebudowy drogi wojewódzkiej 579. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy Skanska oraz Budimex. Najkorzystniejszą ofertę opiewającą na 70 mln zł złożyła ta pierwsza. 

Jakie prace obejmie ta inwestycja? Drogowcy planują kompleksową przebudowę drogi na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Radziejowice. Droga zyska nowe odwodnienie i konstrukcję. Sama droga zostanie wzmocniona i poszerzona. Remont przewiduje również udogodnienia dla rowerzystów i pieszych. Wzdłuż trasy powstaną nowe chodniki i ciągi pieszo rowerowe. W Mościskach i Kuklówce zaprojektowano ronda. Całość uzupełnią pasy zieleni. 

Jednak nim kierowcy będą mogli cieszyć się z nowej drogi, muszą przygotować się na utrudnienia. Warto tu jednak podkreślić, że prace będą prowadzone pod ruchem, a to oznacza, że droga nie zostanie zamknięta na wiele miesięcy. To dobra wiadomość, zwłaszcza, że finał robót przewidziano na połowę 2020r. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.