Pruszkowskie szkoły będą przygotowane na sześciolatki

Region

Szkoły podstawowe na terenie Pruszkowa będą przygotowane na czas na przyjęcie sześciolatków. Reforma ministerstwa edukacji przewiduje posłanie maluchów do I klasy od roku szkolnego 2012/2013.

Obecnie rodzice mają wybór – mogą posłać dziecko w wieku 6 lat do przedszkola lub już do szkoły. Za trzy lata takiego wyboru nie będzie. Każde dziecko w wieku 5 lat będzie musiało pójść do zerówki, a o rok starsze do I klasy szkoły podstawowej.

Na te zmiany, według Zofii Wasioty, naczelnik pruszkowskiego Wydziału Edukacji, nasze szkoły są przygotowane. Kadra już jest gotowa, a budynki są przystosowywane.

– Z kadrą nie mamy problemu. Jest wykwalifikowana i spełnia odpowiednie rozporządzenia ministerialne – zapewniła Wasiota. – Nasza sukcesywna praca polega natomiast na tym, aby poprzez remonty przygotować zaplecze na przyjęcie młodszych dzieci – dodała.

Sześciolatki będą wymagały nieco innej opieki. Ich obecność to nie tylko siedzenie w ławce, ale również spędzanie czasu na świetlicach. Stąd te pomieszczenia muszą być przystosowane.

– Podczas tych wakacji praktycznie w każdej szkole prowadzone są remonty. Największy problem, jeśli chodzi o świetlicę, mamy w szkole podstawowej nr 8. Placówka ta ma dosyć małe pomieszczenia, ale pani dyrektor myśli nad zaadaptowaniem większej powierzchni. Poza tym jest przygotowywany projekt rozbudowy świetlicy. Myślę, że prace mogłyby ruszyć za dwa lata – poinformowała naczelnik Wydziału Edukacji.

W zakończonym roku szkolnym do pruszkowskich podstawówek chodziło 10 sześciolatków. Na następny rodzice zapisali 32 dzieci – najwięcej do „szóstki”. – Głównie są to dzieci, które chodziły do zerówek w szkołach – zaznaczyła Wasiota.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.