Pruszkowskie „Wianki” w parkowej scenerii

Pruszków

Jak co roku w Pruszkowie odbędą się „Wianki”, czyli impreza w iście piknikowym stylu. Sprawdźcie jakie atrakcje będą czekały na Was w Parku Potulickich!

Pruszkowskie „Wianki” to impreza, podczas której zbiera się liczne grono mieszkańców. Trudno się dziwić, bo zawsze jest ciekawie. W tym roku przygotowano kilka nowości, ale to nie oznacza, że zabraknie tradycyjnych zmagań takich jak konkurs na najładniejszy wianek, czy poszukiwanie kwiatu paproci. „Wianki” wystartują 19 czerwca!

W sekcji „sport i zabawa” znajdziemy takie atrakcje jak: zawody kajakowe, akrobacje rowerowe, pokazy ratownictwa medycznego, kucyki, zabawy i konkurencje, ściana wspinaczkowa, strzelnica, pokazy sportów walki, olimpiada przedszkolaków, także wspomniany konkurs na najładniejszy wianek czy poszukiwanie kwiatu paproci. To wszystko będzie trwało od godz. 12.00 do 20.00 w pruszkowskim Parku Potulickich.

Otwarcie sezonu kajakowego rozpocznie się 18 czerwca o 9.30. Natomiast dzień później podczas pruszkowskich „Wianków” również będzie można skorzystać z atrakcji i popływać kajakiem po stawie na „Potuliku”. –  Przejażdżki kajakami cieszą się ogromnym powodzeniem, dlatego korzystać z tej atrakcji będzie można przez całe lato aż do 1 września, w każdą sobotę i niedzielę, w godzinach od 10.00 do 18.00 – napisano na stronie internetowej Pruszkowa.

Co jeszcze czeka uczestników? Od 15.00 do 16.00 będzie miał miejsce spektakl „Moda i obyczaje w Pruszkowie na przełomie wieków” w reżyserii Jerzego Antkowiaka. Natomiast o godz. 16.30 rozpocznie się koncert Kasi Lesing i Jamrose, którzy specjalnie dla pruszkowian zagrają kilka swoich hitów z gatunku muzycznego disco-polo. A o godz. 17.00 nowość – zabawa taneczna na dechach! O oprawę muzyczna zadba zespół One-Way TSK.

Część imprezy odbędzie się na placu Jana Pawła II. Od 14.00 wystawa zabytkowych motocykli z klubu Nornica i koncert Oli OST. O 17.00 parada motocykli ulicami: Kościuszki, Sienkiewicza, Staszica, Powstańców, pogodną, Prusa, Armii Krajowej, Lipową i Kraszewskiego!

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.