Pruszkowskie małżeństwa na medal

Pruszków

Aż dwanaście małżeństw z Pruszkowa zostało w pierwszych dniach lutego odznaczonych medalem za długoletnie pożycie małżeńskie. Okolicznościowe ordery przyznawane przez Prezydenta RP wręczył małżonkom prezydent miasta Jan Starzyński.

Medale przyznawane są małżeństwom z niebagatelnym, 50-letnim stażem. Pół wieku razem nie bez powodu zwane jest „złotymi godami”, bo nie każdy ma tyle szczęścia, aby zgodnie przeżyć tak długi okres. Udało się to dwunastu parom z Pruszkowa, które uroczyście odebrały zasłużone odznaczenia.

Jak wyglądała uroczystość? – Medale wręczył prezydent Jan Starzyński. Mogliśmy spotkać 24 uszczęśliwione osoby, części z nich towarzyszyła kilku pokoleniowa rodzina. Dla wyróżnionych par wystąpiła aktorka Teatru Ateneum Katarzyna Łochowska – Mazurek, której akompaniował Marcin Mazurek – mówi Grzegorz Witkowski z pruszkowskiego urzędu miasta.

Nagrodzonym państwu Teresie i Witoldowi Bytniewskim, Jadwidze i Wacławowi Ogrodniczakom, Barbarze i Henrykowi Ścipień, Mariannie i Tadeuszowi Trzecieckim, Weronice i Edwardowi Burakowskim, Danucie i Kazimierzowi Sikorskim, Zenonie i Henrykowi Witkowskim, Ewie i Pawłowi Kęder, Wiktorii i Stanisławowi Kuleszy, Jadwidze i Stanisławowi Leleniak, Elżbiecie i Stefanowi Panasiuk, Krystynie i Sylwestrow Stan życzymy kolejnych lat w zdrowiu i szczęściu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.