Pruszkowskie festyny z alkoholem?

Pruszków

W Pruszkowie odbędzie się impreza pod szyldem „Lata z Radiem”. Jednak, żeby do niej doszło pruszkowscy radni musieli zgodzić się na sprzedaż alkoholu w trakcie jej trwania. Czy festyny z alkoholem to dobry pomysł?

Jeszcze kilka lat temu (nico starsi mieszkańcy Pruszkowa zapewne to pamiętają) w trakcie Dni Pruszkowa można być kupić alkohol. I nie chodzi tu o sklepy spożywcze a teren imprezy. Wtedy jeszcze koncerty odbywały się na terenie obiektów sportowych Znicza. Tam obok licznych stoisk z zabawkami, balonami czy innymi gadżetami znajdowały się strefy, gdzie można było zjeść kiełbaskę z grilla i kupić piwo z beczki. Zazwyczaj strefy te były lokowane w rejonie zburzonej „starej hali”.

Dziś Dni Pruszkowa, z powodu trwającej budowy Centrum Dziedzictwa Kulturowego, odbywają się na terenie Parku Kościuszki (lub jak zwykło się mówić Parku Sokoła). Tu jednak alkohol nie jest sprzedawany. Do tej pory jedynym miejscem, gdzie w trakcie miejskiej imprezy można było kupić napoje z procentem były właśnie obiekty Znicza. Ale to się zmieniło…

Wszytko za sprawą uchwały, która pruszkowscy radni podjęli podczas czerwcowego posiedzenia (9 czerwca). A dokładniej zmianę uchwały dotyczącej zasad usytuowania miejsc sprzedaży napojów alkoholowych na terenie miasta Pruszkowa. – Nie występowałbym z inicjatywą zmiany uchwały z 2003 roku, gdyby nie jedna bardzo atrakcyjna propozycja. Mianowicie: Polskie Radio zaproponowało zorganizowanie na terenie miasta w dniu 3 lipca „Lato z Radiem”, czyli imprezy, która z punktu widzenia promocyjnego jest nie do przecenienia. Ale w związku z tym, że sponsorem dla Polskiego Radia są browary piwne, istnieje konieczność posiadania możliwości wydania pozwolenia jednorazowego na sprzedaż piwa i gastronomię przy okazji tej imprezy. W uchwale z 2003 roku jako jedyne miejsce na terenie miasta na możliwość wydania tego jednorazowego zezwolenia mamy obiekty Znicza. Dziś zorganizowanie tej imprezy na obiektach Znicza ze względu na trwającą inwestycje jest niemożliwe – wyjaśniał na sesji Jan Starzyński, prezydent Pruszkowa. – Zapoznaliśmy Polskie Radio z innymi lokalizacjami i wybrali teren przy studni oligoceńskiej przy ul. Lipowej. Aby móc podpisać wszystkie umowy i zrealizować tę imprezę proponujemy państwu uchwały w której wskazujemy dodatkowe miejsca, w których takie imprezy festynowe zaopatrzone w jednorazowe zezwolenie na sprzedaż piwa, w przyszłości będą mogły być realizowane. Uchwała jest otwarta. Zawsze, jeśli chodzi o to jednorazowe zezwolenie, będzie to wnikliwie analizowane i odpowiednio rozpoznawane, żeby nie występowały różnego rodzaju nadużycia. W tej uchwale proponujemy państwu utrzymanie miejsca  MZOS, oraz proponujemy nowe lokalizacje, czyli okolice studni oligoceńskiej przy ul. Lipowej, tor kolarski BGŻ BNP Paribas ARENA i Park Mazowsze – zwrócił się do radnych.

Uchwała nie wzbudziła większej sensacji wśród radnych, którzy jednogłośnie zagłosowali za jej uchwaleniem.

A Wy co sądzicie o sprzedaży alkoholu w trakcie imprez plenerowych? To dobry czy zły pomysł?

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.