Pruszkowski Dzień Ziemi

Region

Wszystkich dla których los naszej planety nie jest obojętny Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Urzędem Miejskim w Pruszkowie zapraszają 8 maja na I festyn ekologiczno-profilaktyczny „Pruszkowski Dzień Ziemi 2011”.

Tego dnia w godz. 15.00–20.00 Park Kościuszki zamieni się w wielką wystawę o tematyce ekologicznej. Wystawią się m.in. Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Pruszków i Straż Miejska, Miejski Zakład Oczyszczania, AURAEKO Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, Nadleśnictwo Chojnów, czy Stowarzyszenie Promocji Odnawialnych Źródeł Energii.

Będzie można dowiedzieć się jak powstaje papier czerpany, przekonać się w jak pracuje mała turbina wiatrowa, zaprezentowana będzie również wystawa odpadów oraz video instalacja MZO. Swoje stoiska będzie miał również Polski Związek Wędkarski Koło nr 18, który zaprezentuje artykuły wędkarskie.

Na „Pruszkowski Dzień Ziemi” dzieci z pruszkowskich szkół podstawowych i przedszkoli przygotowały przedstawienie o tematyce ekologicznej. Zorganizowane zostaną liczne konkursy, gry i zabawy. Imprezę uświetni swoim występem zespół muzyczny „Bluesmaszyna”.

Dodatkową atrakcją będą stoiska ze zdrową ekologiczną żywnością.

Partnerami „Pruszkowskiego Dnia Ziemi 2011” są: AURAEKO Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, Miejski Zakład Oczyszczania, Straż Miejska, Stowarzyszenie 5plus, Hufiec Pracy w Pruszkowie, Szkoła Podstawowa nr 2.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.pruszków.pl.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.