Pruszkowski Weekend Fantastyki

Pruszków

Niektórzy mówią, że gry planszowe są już przeszłością. Organizatorzy Pruszkowskiego Weekendu Fantastyki są innego zdania i zapraszają wszystkich do zabawy. Wyjątkowa impreza odbędzie się w dniach 4-5 marca na terenie MOS w Pruszkowie.

Prawdziwi pasjonaci gier planszowych odliczają dni do Pruszkowskiego Weekendu Fantastyki. W programie m.in. turnieje Magic the Gathering czy też mistrzostwa Warszawy w grę X-wing. – Komputer, tablet czy telefon nie są potrzebne, żeby się dobrze bawić. Gry planszowe są fajną propozycją na spędzenie wolnego czasu. Fantastyka to niezwykle ciekawy obszar, który ma wielu zwolenników – zapewnia Tomasz Bartłomiejczuk, jeden z organizatorów Pruszkowskiego Weekendu Fantastyki.

Dla niektórych impreza to szansa na podróż na inny kontynent. Podczas Pruszkowskiego Weekendu Fantastyki będzie można uzyskać kwalifikację na turniej Magic the Gathering do USA. – Dla prawdziwych pasjonatów to niezwykłe wyzwanie – mówi Bartłomiejczuk, ale zaznacza, że Pruszkowski Weekend Fantastyki to propozycja dla wszystkich, którzy chcą ciekawie spędzić czas. – Wiek nie gra roli. Każda osoba może przyjść i wziąć udział w turnieju, który ją zainteresuje. Najmłodsi muszą być pod opieką rodziców. Wstęp jest bezpłatny. Będzie można spędzić z nami całe dwa dni. Przygotujemy strefę gastronomii, gdzie będzie można napić się i zjeść. Z kolei w strefie rodzinnej planowane są pokazy gier i rozgrywki turniejowe wydawców – przedstawia organizator imprezy.

Gry planszowe wciągają bez końca niezależnie od wieku. – To stanowi ich fenomen. Planszówki łączą ludzi w różnymi wieku i mogą oni cały czas rozmawiać na temat ulubionej gry. Spotkanie 12-latka z 40-latkiem to coś normalnego. Łączy ich pasja – tłumaczy Tomasz Bartłomiejczuk.

Pruszkowski Weekend Fantastyki odbędzie się w dniach 4-5 marca na terenie MOS w Pruszkowie. Początek o godz. 8.00. Patronem imprezy są Gazeta WPR i portal WPR24.pl.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.