Pruszkowski szpital prosi o pomoc mieszkańców

Pruszków

Szpital Kolejowy im. dr med. Włodzimierza Roeflera w Pruszkowie wciąż walczy o swoje „być albo nie być”. Chodzi o poparcie przez mieszkańców Pruszkowa i okolicznych gmin wpisania placówki do tzw. sieci szpitali. W tym celu rozpoczęto zbieranie podpisów.

Zgodnie z nową ustawą, którą Sejm uchwalił w marcu, zostanie utworzona „sieć szpitali”. Placówka musiałaby spełnić konkretne warunki, by otrzymać finansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia. Powinny być prowadzone dwa z pięciu profili tj.: chirurgia ogólna, choroby wewnętrzne, położnictwo i ginekologia, neonatologia, pediatria. Jednak spośród wymienionych Szpital Kolejowy spełnia tylko jeden – choroby wewnętrzne. Sprawę opisywaliśmy tutaj. 

– Prosimy mieszkańców Pruszkowa i okolicznych gmin o poparcie dla Szpitala Kolejowego im. dr med. Włodzimierza Roeflera w Pruszkowie Sp. z o.o. celem wejścia do tzw. sieci szpitali, co oznacza funkcjonowanie szpitala i poradni przyszpitalnych w dotychczasowej formie. W przeciwnym razie mogą nastąpić zmiany w szpitalu prowadzące do likwidacji części oddziałów, co oznacza konieczność leczenia się naszych pacjentów poza terenem powiatu pruszkowskiego np. w Grodzisku Mazowieckim, Sochaczewie, Żyrardowie i Warszawie – informuje zarząd szpitala.

Istniało zagrożenie, że lecznica przy ul. Warsztatowej przestanie istnieć. Ale kilka dni temu zarząd poinformował, że planowane jest połączenie szpitala ze Spółką Mazowieckie Centrum Rehabilitacji „Stocer” z siedzibą w Konstancinie-Jeziornie. Plany te uzgodniono podczas spotkania zarządów placówek, które to odbyło się 28 kwietnia. Niezależnie od tego władze pruszkowskiego szpitala podejmują starania o wpisanie do tzw. sieci szpitali przez ministra zdrowia. W związku z tym zbierane są podpisy. 

Listy poparcia dla umieszczenia Szpitala Kolejowego w sieci udostępniono wewnątrz placówki, w rejestracji izby przyjęć oraz rejestracji przychodni specjalistycznej. Taką listę można pobrać tutaj, a następnie wydrukować.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.