Pruszkowski rower od Nextbike?

Pruszków

Pruszkowski urząd miasta otworzył oferty w przetargu na dostarczenie i montaż systemu Pruszkowskiego Roweru Miejskiego. Jedyną propozycję złożyła firma Nextbike, operator m.in. stołecznych wypożyczalni rowerów.

Pruszkowski Rower Miejski na stałe wpisał się już w krajobraz miasta i cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców. Trudno wyobrazić sobie, żeby możliwości wypożyczenia jednośladów zabrakło. Rowery będą zatem i w tym roku, ale później niż w sąsiednich Michałowicach czy Grodzisku. Tam systemy działają od 1 marca. W Pruszkowie trwa dopiero procedura przetargowa na obsługę stacji.

Jedyną ofertę złożyła firma Nextbike, operator m.in systemów rowerowych w Warszawie, Grodzisku i Michałowicach. Swoje usługi wyceniła na ponad 454 tys. zł. To nieco więcej niż na ten cel przeznaczył pruszkowski magistrat. Różnica jest na poziomie 30 tys zł. Trudno więc wyobrazić sobie, że włodarze zdecydują się unieważnić postępowanie. Bardziej prawdopodobne wydaje się dołożenie brakującej kwoty. Szczególnie, że w innym scenariuszu konieczne byłoby ogłoszenie nowego przetargu, co skutkowałoby dużym opóźnieniem w uruchomieniu systemu. Co więcej Nextbike to sprawdzona firma. W poprzednich latach obsługiwała już Pruszkowski Rower Miejski.

Kiedy zatem jest szansa, ze stacje rowerowe pojawią się na ulicach miasta? Ma to nastąpić nie później niż w ciągu 6 tygodni od momentu podpisania umowy. W grę wchodzi więc przełom kwietnia i maja.

W tym sezonie mieszkańcy Pruszkowa będą mieć do dyspozycji 11 stacji i 90 rowerów. Pojawią się one w następujących miejscach: WKD Pruszków, ul. Plantowa, Park Mazowsze, skrzyżowanie Promyka i Robotniczej, CDK, placyk na Ostoi, ul. Spacerowa, PKP od strony ul. Kościuszki, PKP od strony parkingu przy Waryńskiego, Park Żwirowisko, Gałczyńskiego róg Zimnej.

 

 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Pruszkowski rower od Nextbike?”

  1. Paweł pisze:

    A coś w centrum? Urząd powiatowy, Park Kościuszki/Pałacyk …?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły