Pruszkowski Rower Miejski

Pruszków

To już pewne. Jeszcze w tym roku w Pruszkowie zostanie wprowadzony pilotażowy projekt systemu wypożyczalni rowerów miejskich. Miasto zdradza nam nieco więcej szczegółów na ten temat.

Temat związany z rowerowymi wypożyczalniami i ich pojawieniem się w Pruszkowie podejmowaliśmy 6 czerwca. Wówczas pytaliśmy czy jest szansa, by taki system został wprowadzony na terenie tego miasta. Usłyszeliśmy, że „tak”, lecz dopiero w przyszłym roku. Za pośrednictwem naszego Facebooka przeprowadziliśmy sondę. Wzięło w niej udział ponad 400 osób. 

Dwa tygodnie później dowiedzieliśmy się, że miasto jednak wprowadzi tzw. miejski rower jeszcze w tym roku. Będzie to okres testowy. Jeśli się sprawdzi zostanie na dłużej. – Jeśli system rowerów miejskich w trybie pilotażowym będzie się cieszył zainteresowaniem mieszkańców gmina planuje uruchomienie usługi Pruszkowskiego Roweru Miejskiego na kolejne lata – poinformował nas Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. 

Dowiedzieliśmy się też nieco więcej szczegółów na temat tego pilotażu. Miały być dwie stacje, a będą cztery. Co jeszcze czeka mieszkańców? – Jeszcze w bieżącym roku mieszkańcy Pruszkowa przez dwa miesiące będą mogli testować system rowerów miejskich. Pilotażowy system będzie obejmował cztery 12-stanowiskowe stacje rowerowe każda na 8 rowerów. Do dyspozycji mieszkańców oddane zostaną 32 rowery miejskie – wyjaśnia wiceprezydent Kurzela. 

Gdzie pojawią się wspomniane stacje? Miasto zaproponowało rejon stacji Warszawskiej Kolei Dojazdowej, teren przy studni oligoceńskiej na osiedlu Staszica – ul. Helenowska, Plac Kościuszki w dzielnicy Żbików oraz w rejonie elektrowni na Gąsinie – ul. Waryńskiego. Jak wyjaśniają włodarze powyższe lokalizacje wybrano ze względu na kilka aspektów m.in. lokalizację istniejących oraz planowanych ścieżek rowerowych, a także zasięg monitoringu miejskiego.

Jednocześnie to od mieszkańców zależy, gdzie w przyszłości zlokalizowane zostaną stacje rowerów miejskich. Uwagi i sugestie w tym temacie można zgłaszać bezpośrednio do Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej na adres mailowy: inwestycje@miasto.pruszkow.pl do końca lipca tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.