Pruszkowski Rower Miejski wystartował!

Pruszków

26 kwietnia rozpoczął się sezon Pruszkowskiego Roweru Miejskiego. Do dyspozycji mieszkańców oddano 8 stacji wypożyczeń i 66 rowerów. Warto pamiętać, że pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest darmowe.

To pierwszy pełny sezon PRM. Ubiegłoroczny jesienny pilotaż, który trwał dwa miesiące, okazał się sukcesem. – Cieszę się, że Pruszków na stałe dołącza do rodziny Nextbike. To już kolejne miasto w aglomeracji warszawskiej, w którym można wypożyczać nasze rowery. Dzięki temu razem z samorządami i partnerami biznesowymi tworzy się wygodny intermodalny system transportu publicznego – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora PRM.

Co ciekawe, 8 stacji to dopiero początek rozwoju PRM…  – Na przełomie czerwca i lipca planujemy otwarcie kolejnych 4 stacji. Mamy nadzieję, że ilość rowerów miejskich w tym sezonie w Pruszkowie dojdzie do 100. Kolejne stacje na prośbę mieszkańców zostaną otwarte w Malichach, na osiedlu Bolesława Prusa i w Centrum miasta – poinformował Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

Ale pozostało jedno ważne pytanie, które nurtuje większość mieszkańców. Czy pruszkowskie wypożyczalnie są kompatybilne z innymi np. warszawskimi? – Tak. Pruszkowski Rower Miejski jest kompatybilny ze stacjami w Michałowicach, Warszawie i Konstancinie – zaznaczył Landowski.

Stacje PRM znajdziecie przy: ul. Robotnicza, ul. Plantowa, WKD Pruszków, Parku Mazowsze, Centrum Kultury i Sportu, osiedlu Ostoja, MLP Pruszków I oraz MLP Pruszków II.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.