Pruszkowski Rower Miejski na majówkę?

Pruszków

Rozpoczął się montaż długo wyczekiwanych stacji Pruszkowskiego Roweru Miejskiego. Z wypożyczalni prawdopodobnie będzie można korzystać od 1 maja.

W tym roku mieszkańcy Pruszkowa dłużej niż zwykle czekają na uruchomienie miejskich jednośladów. W okolicznych gminach rowery są dostępne od 1 marca. W Pruszkowie prawdopodobnie będą gotowe na majówkę. – Stacje rowerowe są trakcie montażu. Wszystkie powinny być już zamontowane z 30 kwietnia na 1 maja – mówi nam Konrad Sipiera, wiceprezydent Pruszkowa.

Pruszkowski Rower Miejski będzie kompatybilny z systemami w Michałowicach, Grodzisku i Warszawie. W tym sezonie mieszkańcy miasta będą mieć do dyspozycji 11 stacji i 90 rowerów. Pojawią się one w następujących miejscach: WKD Pruszków, ul. Plantowa, Park Mazowsze, skrzyżowanie Promyka i Robotniczej, CDK, placyk na Ostoi, ul. Spacerowa, PKP od strony ul. Kościuszki, PKP od strony parkingu przy Waryńskiego, Park Żwirowisko, Gałczyńskiego róg Zimnej.

Podobnie jak w poprzednich sezonach, operatorem systemu jest firma Nextbike. Zasady wypożyczeń będą zatem również podobne do tych, którzy mieszkańcy już znają. Więcej informacji powinno wkrótce pojawić się na stronie Pruszkowskiego Roweru.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Pruszkowski Rower Miejski na majówkę?”

 1. anka pisze:

  nie będzie stacji rowerowej przy galerii Nowa Stacja??

 2. Kerim pisze:

  Jeszcze, żeby drogi, trasy, ścieżki, ciągi pieszo-rowerowe (niepotrzebne skreślić) były przyjazne dla użytkowników a nie urzędników radość byłaby niepomierna.

 3. Mirosław katolik pisze:

  już nie możemy się doczekać. To spełni nasze marzenia i oczekiwania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły