Pruszkowski Bieg Wolności 2016

Pruszków

To już trzecia edycja biegowych zmagań na 10 km. Impreza odbędzie się 29 maja w Pruszkowie, jej uczestnicy przebiegną głównymi ulicami miasta. Warto pamiętać, że obowiązuje limit zawodników, który wynosi 600 osób.

Poprzednie edycje Pruszkowskiego Biegu Wolności cieszyły się znaczną popularnością. Każdego roku biegacze licznie zgłaszają się do udziału w tym wydarzeniu. Ale nie tylko oni reprezentują dużą grupę osób, równie pokaźne grono tworzą kibice, którzy gorącym dopingiem zagrzewają sportowców do walki. Impreza wpisuje się w kalendarz obchodów Dni Pruszkowa.

W dniu zawodów uczestnicy będą musieli pokonać 10-kilometrową trasę. Wszyscy wystartują ze Stadionu Znicza Pruszków, następnie wbiegną w ul. Bohaterów Warszawy i dalej Bolesława Prusa, Polną, później w prawo al. Armii Krajowej w kierunku wiaduktu. Gdy uczestnicy dobiegną pokonają przeprawę nad torami skręcą w ul. Księcia Józefa. Oprócz tego przebiegną takimi ulicami jak Kraszewskiego, Hubala, aby wrócić na teren stadionu. Dokładny przebieg trasy ukazuje poniższe nagranie:

Aby wziąć udział w Pruszkowskim Biegu Wolności najpierw trzeba zapisać się na niego. – Wystarczy podać podstawowe dane osobowe i w ciągu trzech dni od zgłoszenia dokonać opłaty startowej. W przypadku internetowej rejestracji do dnia 24 maja 2016 r. wynosi 60 zł. Po dniu 24 maja 2016 r. zapisy będą możliwe tylko w Biurze Zawodów, tj. w dniu 28 i 29 maja. Wówczas koszt wzrośnie do 70 zł – czytamy na stronie miasta Pruszków.

Obecnie zgłosiło się już 275 zawodników. Rejestracji można dokonać tutaj.

Pamiętajcie! Nieważny jest wiek, spróbować może każdy. Liczy się dobra zabawa i podjęcie wyzwania.

Start: Niedziela, 29 maja, godz. 10.00.
Miejsce: Stadion Miejski w Pruszkowie,  ul. Bohaterów Warszawy 4.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.