Pruszkowska spółdzielnia chce wcisnąć kolejny blok!

Region

Pruszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa ma w planach wybudowanie bloku w bardzo bliskiej odległości już istniejących budynków. Mieszkańcy szykują się na walkę z buldożerami.

Zgłosili się do nas mieszkańcy bloków przy ul. Dobrej 6 i 10. Po wakacjach pomiędzy tymi budynkami rozpocznie się budowa równoległego bloku. Lokatorzy są oburzeni tym pomysłem spółdzielni. Już wysłali pisma do wielu instytucji, m.in. do urzędu miasta, starostwa powiatowego, wojewody i inspektora nadzoru budowlanego.

– Zawiesiliśmy dwa transparenty. Jesteśmy nawet gotowi położyć się przed buldożerami. Nie damy się – grzmi jeden z mieszkańców.

– Mieszkańcy protestują, ale nie mają racji. Mamy ostateczne pozwolenie na budowę wydane przez starostwo powiatowe i wszelkie dokumenty poprzedzające tę procedurę – mówi Mieczysław Kaniewski, zastępca prezesa zarządu ds. technicznych. – Musimy pogodzić interesy dwóch grup – członków spółdzielni mających mieszkania i tych oczekujących – broni się.

Pod adresem Dobra 8 powstanie czterokondygnacyjny blok z 24 mieszkaniami. Pod nim będzie parking. – Budynek będzie krótszy od równoległych bloków Dobra 6 i Dobra 10 – opisuje Kaniewski.

Pierwszym krokiem tej inwestycji będzie zburzenie budynku, w którym obecnie jest OHP, a kiedyś był posterunek policji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.