Pruszkowska młodzież recytowała Miłosza

Region

W miniony piątek sala widowiskowa w Pałacyku Sokoła wypełniona była po brzegi. Wszystko za sprawą 14.edycji Turnieju Recytatorskiego „Fascynacje”, poświęconej twórczości Czesława Miłosza.

Organizatorem turnieju był Młodzieżowy Dom Kultury w Pruszkowie. Młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalych powiatu pruszkowskiego zmierzyła się z poezją naszego noblisty. Na scenie swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowali najlepsi. Wcześniej przeszli selekcję na etapie szkolnym i zmierzyli się z przesłuchaniami kwalifikującymi w MDK w Pruszkowie.

Do konkursu zgłosiło się w sumie 28 uczniów: 14 ze szkół gimnazjalnych i tyle samo ze szkół ponadgimnazjanych.  Jury w składzie: Danuta Nagórna – aktorka Teatru Kwadrat, Krystyna Gzula – główny specjalista ds. promocji Bielańskiego Ośrodka Kultury i Grzegorz Zegadło – dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Pruszkowie po wysłuchaniu wszystkich uczestników turnieju recytatorskiego wyłoniło i nagrodziło najlepszych.

W kategorii szkół gimnazjalnych nagrody zdobyli Artur Teodorski z gimnazjum nr 4.w Pruszkowie oraz Magdalena Krawczyk z gimnazjum nr 1. w Pruszkowie. Jury przyznało także dwa wyróżnienia dla Kacpra Bieńkowskiego z gimnazjum nr 3. w Pruszkowie i Batbaatar Anudari z gimnazjum nr. 2 w Piastowie.

Zwycięzcami w kategori szkół ponadgimnazjalnych zostali Jakub Burzyński z LO im. Zana w Pruszkowie, Jakub Lechowski z LO im. T. Kościuszki w Pruszkowie i Phillip Reid z Młodzieżowego Domu Kultury w Pruszkowie. W tej kategorii również przyznano wyróżnienia. Otrzymali je Martyna Bordziakowska z LO im. Zana w Pruszkowie oraz Karolina Rudaś z Młodzieżowego Domu Kultury w Pruszkowie.

Wszyscy uczestnicy Turnieju Recytatorskiego „Fascynacje” dostali pamiątkowe dyplomy oraz książki. Dyrektor MDK w Pruszkowie, Danuta Parys, nie kryje, że młodzież biorąca udział w konkursie zmierzyła się z nie lada wyzwaniem.

– Pamiętajmy, twórczość naszego noblisty Czesława Miłosza do najłatwiejszych nie należy. Dlatego tak cieszy, że młodzi ludzie nadal sięgają do poezji, umieją się cieszyć i przeżywać słowo pisane – mówi Danuta Parys dziękując polonistom, którzy przygotowali recytatorów.

Po koncercie laureatów Turnieju Recytatorskiego odbył się koncert wigilijny. Tym razem w wykonaniu koła recytatorskiego i teatralnego pod kierunkiem Gerarda Położyńskiego. Zaprezentowała się też grupa wokalna działająca w MDK pod opieką Michała Śniadowskigo.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.