Pruszkowska sesja pełna emocji

Pruszków

Za nami pierwsza sesja inaugurująca nową kadencję Rady Miasta Pruszkowa. Oprócz podziękowań, deklaracji i życzeń nie zabrakło również... emocji.

Na sesji pożegnano ustępującego po 20 latach z funkcji prezydenta miasta Pruszkowa Jana Starzyńskiego. Radny senior Józef Moczułło w krótkim wystąpieniu podsumował największe dokonania prezydenta Starzyńskiego. Wszyscy zebrani na sali nagrodzili Jana Starzyńskiego gromkimi brawami. – Dziękuję bardzo za wszystko. Nie spodziewałem się tak wspaniałego pożegnania ze strony zarówno radnych ostatniej kadencji, jak i ze strony zgromadzonych. Jestem wzruszony. Można by mówić na temat tego, co się zrealizowało w Pruszkowie przez ostatnich 20 lat bardzo długo i bardzo dużo. Był to naprawdę bardzo udany okres w dziejach Pruszkowa. Z tego miejsca chciałbym podziękować moim wszystkim bardzo kompetentnym zastępcom, podziękować wszystkim naczelnikom, dyrektorom jednostek samorządowych i wszystkim pracownikom, którzy składali się na ten sukces. Mam pełną świadomość, że sukces reprezentuje i promuje jedna osoba. Ale na ten sukces pracuje cała armia ludzi. Cieszę się, że dane mi było pracować z armią ludzi, którzy na sercu mieli wyłącznie interes i rozwój miasta Pruszkowa – mówił na sesji Jan Starzyński.

Po wystąpieniu prezydenta i zaprzysiężeniu radnych odbyło się zaprzysiężenie prezydenta elekta Pawła Makucha, który po złożeniu ślubowania objął urząd. – Parę dni temu obchodziliśmy rocznicę 100 lat odzyskania niepodległości. Rok 2018 jest rokiem wyjątkowym dla nas wszystkich nie tylko jako Polaków, ale także dla mieszkańców Pruszkowa. Ja ze swojej strony chciałbym zadeklarować zgodę, pojednanie i współpracę ze wszystkimi radnymi. Chciałbym prosić mieszkańców Pruszkowa o aktywne i czynne uczestniczenie w życiu naszego miasta. To dla mnie duży zaszczyt, że mogę dzięki państwu tutaj stać. Chciałbym i powiem nieskromnie, że życzę sobie, że na końcu mojej drogi samorządowej będę tak samo doceniony jak mój poprzednik, że tak samo będzie mi dziękowane za pracę, którą włożę w nasze miasto – powiedział na sesji prezydent Paweł Makuch.

Kolejnym punktem obrad był wybór przewodniczącego rady. Wybór ten odbywa się w głosowaniu tajnym. Przewodniczącego spośród siebie wybierają radni, w pierwszej kolejności zgłaszając kandydatów. W Pruszkowie na tę funkcją zostali zgłoszeni Krzysztof Biskupski i Eliza Kurzela.

Pierwszy kandydat wyraził zgodę na nominację. Eliza Kurzela nie tylko odmówiła, ale również wygłosiła oświadczenie wyjaśniające jej decyzję. – Szanowni państwo jednym z fundamentów decyzji stowarzyszenia Wspólnie Pruszków Rozwijamy o udziale w wyborach samorządowych była nasza apolityczność. Nie rozmawialiśmy o naszych poglądach uznawaliśmy je za sprawę osobistą członków naszego stowarzyszenia. Uczyniliśmy z naszej apolityczności atut. Nie widzę powodów, by po wyborach zmieniać stanowisko. Byłoby to nie tylko nieuczciwe w stosunku do nas samych, ale i przede wszystkim w stosunku do wyborców. Nie popieram zbudowania koalicji WPR opierającej się na partii politycznej. Szanuję i cenię kolegów radnych z PiS. Dziękuję im za otwartość i zaufanie. Liczę na owocną współpracę. Nie poprę jednak koalicji WPR z PiSem. Zbyt daleko mi do wartości prezentowanych przez Prawo i Sprawiedliwość – oświadczyła radna.

Przewodniczącym rady został Krzysztof Biskupski, który tę funkcję sprawował w ubiegłej kadencji. Obok niego jako wiceprzewodniczący rady w prezydium zasiedli Piotr Bąk i Eliza Kurzela (radna zgodziła się kandydować na tę funkcję).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.