Pruszkowscy strażnicy podsumowali działania ekopatrolu

Pruszków

Od początku roku pruszkowski ekopatrol otrzymał ponad 600 zgłoszeń. 315 z nich dotyczyło interwencji związanych ze zwierzętami, natomiast pozostałe to informacje przekazywane o paleniu w instalacjach grzewczych odpadami. Wśród zgłoszeń z udziałem zwierząt odnotowanych zostało m.in. 132 dotyczących błąkających się psów, 72 chorych zwierząt wymagających pomocy weterynaryjnej oraz 16 w sprawie zwierząt przebywających w złych warunkach bytowych. Wpływały także informacje o zaginionych i odnalezionych zwierzętach na terenie naszego miasta.

Do maja odłowiono 58 psów. Trafiły one do Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt. Rekordowym. Rekordowym miesiącem był kwiecień, bo odłowiono 23 psy. Ale dobra informacja jest taka, że wiele czworonogów wróciło do swoich właścicieli.

Funkcjonariusze interweniowali też w sprawie psów i kotów wymagających pomocy weterynaryjnej. Takie zwierzęta szybko trafiają do lecznic. Przetransportowano dwa psy z wypadków komunikacyjnych oraz 9 chorych kotów.

– Dla porównania w ubiegłym roku (od stycznia do maja) odłowiliśmy 49 psów, które przekazaliśmy Pruszkowskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Zwierząt, a także 13 chorych wolno żyjących kotów oraz 5 chorych psów, które poddane zostały leczeniu – informuje Anna Janicka, kierownik Referatu Dzielnicowych i Zespołu Eko Straży Miejskiej w Pruszkowie.

Ponadto odnotowuje się przypadki gdy właściciele zwierząt nie zajmują się nimi odpowiednio. Podczas interwencji pouczono siedmiu właścicieli psów i „wlepiono” osiem mandatów. Funkcjonariusze zajęli się też sprawami trzech pogryzień przez psy, których właściciele nieodpowiednio pilnowali.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.