Pruszkowscy strażacy również w Szwecji

Pruszków

Na pomoc Szwedom ruszyło wielu strażaków z całej Polski, w tym... dwóch oficerów z Pruszkowa. Nasi lokalni bohaterowie pojechali słynnym już lekkim samochodem dowodzenia i łączności, który w 2010 r. sprawdził się jako pomoc w działaniach ratowniczych na terenie Rosji.

Polscy strażacy ruszyli na ratunek Szwecji, gdzie trwa walka z płonącymi lasami. Ponad stu pomocników dotarła do miasta Sveg wczoraj. O tym, że sytuacja jest poważna może świadczyć to, że oprócz straży pożarnej Szwedzi skierowali do walki z ogniem swoje wojsko i obronę cywilną.

Swój ważny epizod w zagranicznych działaniach mają też strażacy z Pruszkowa. – Strażacy wyjechali w piątek. Tak jak media ogólnopolskie donoszą dotarli na miejsce działań, dziś mają włączać się do akcji. Podróż przebiegła dosyć szybko i sprawnie, mimo że była to dość długa droga. Z komendy powiatowej w Pruszkowie wyjechał samochód dowodzenia i łączności, nasza słynna sztabówka – mówi st. kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Strażacy będą zabezpieczać łączność na terenie działań. – Samochód zapewnia możliwość zorganizowania łączności na terenie w promieniu 30-50 km. Oprócz tego może służyć jako zaplecze sztabowe, do pracy i współpracy, w celu monitorowania działań jak i wypracowywania kolejnych zamiarów ich prowadzenia. Krótko mówiąc jest to mobilne stanowisko kierowania – wyjaśnia st. kpt. Kroć. – Nasz pojazd brał już udział w akcjach poza granicami kraju. W 2010 r. działania były prowadzone na terenie Rosji – dodaje.

Akcja w Rosji prowadzona była od 9 do 17 sierpnia 2010 r. W samej misji uczestniczyło czterech strażaków z KP PSP w Pruszkowie. Pojazd obsługiwany był przez dwóch operatorów i dwóch kierowców-ratowników. Pełny skład załogi stanowili st. kpt. Lesław Pawul (operator i dowodzący zastępem SLDł), mł. kpt. Emil Smoliński (operator), st. str. Jacek Suszyński (ratownik-kierowca) oraz st. str. Tomasz Wróbel (ratownik-kierowca).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.