Pruszkowscy policjanci „przejęli” 1 kg marihuany

Region

Zaczęło się od zatrzymania trzech mężczyzn, którzy mieli przy sobie zawiniątka z marihuaną. Łącznie policjanci znaleźli ponad 1 kg tego suszu roślinnego u mieszkańców Pruszkowa oraz Milanówka.

To miała być z pozoru zwykła kontrola drogowa. Jednak patrolowcy z pruszkowskiej komendy znaleźli pod siedzeniem pasażera torebkę foliową z suszem roślinnym. Następnie w bagażniku w puszce po napoju znajdowało się kolejne zawiniątko. – Po wstępnych badaniach testerem okazało się, że zabezpieczony susz to marihuana o łącznej wadze prawie 53 gramów. Kierujący pojazdem 32-letni  mieszkaniec Pruszkowa został zatrzymany – poinformowała st. asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. 

Sprawa została przekazana policjantom z wydziału kryminalnego. Przeszukano mieszkanie i piwnicę zatrzymanego mężczyzny, w torbie izolacyjnej znaleziono dwie torebki foliowe z suszem, worek z suszem oraz wagę elektroniczną. Łączna waga zabezpieczonego suszu wyniosła 144 gramy. 

To nie koniec tej sprawy. Kryminalni dotarli do dwóch mężczyzn, którzy wspólnie z zatrzymanym 32-latkiem posiadali klucze do mieszkania w Milanówku. Podczas przeszukania ich lokum ujawniono kolejne torebki z suszem, „dilerki”, wagę elektroniczną oraz walizkę, w której znajdowało się pięć hermetycznie zapakowanych torebek foliowych. Dodatkowo znaleziono pieniądze spakowane próżniowo. – Waga zabezpieczonego w Milanówku suszu roślinnego wyniosła ponad 780 gramów. Badania zabezpieczonego suszu wykazały , że jest to marihuana. Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie – podkreśla st. asp. Karolina Kańka.

Zebrane dowody pozwoliły przedstawienie dwóm mężczyznom – 32-latkowi i 31-latkowi – zarzutów posiadania znacznej ilości środków odurzających. Z kolei 27-latek dobrowolnie poddał się karze. Wobec 31-latka sąd zastosował tymczasowy areszt, natomiast 32-latek musi stawiać się trzy razy w tygodniu na dozór policyjny.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.