Pruszkowianie zapłacą więcej za śmieci

Pruszków

Od 1 lipca zmienia się stawki opłat za odbiór odpadów w Pruszkowie. Dotyczy to zarówno mieszkańców segregujących śmieci, jak i tych, którzy tego nie robią.

Mieszkańcy Pruszkowa zapłacą więcej za odbiór odpadów. Podwyżka jest jednak symboliczna i wynosi zaledwie złotówkę zarówno dla osób segregujących, jak i tych niesegregujących. Ci pierwsi do tej pory płacili 11 zł miesięcznie za odbiór odpadów, a drudzy 20 zł. Od 1 lipca stawki te wzrosną odpowiednio do 12 zł i 21 zł.

Zmiana stawek wynika ze zmiany sposobu segregacji odpadów. Co dokładnie się zmieni? Do tej pory odpady należało segregować na papier, szkło, tworzywa sztuczne, metale oraz pozostałe odpady. Od lipca konieczne będzie również segregowanie odpadów ulegających biodegradacji.

Odbiór tych ostatnich będzie się odbywał nie tylko w zabudowie jednorodzinnej ale i wielorodzinnej. To oznacza, że w najbliższym czasie w altanach śmietnikowych pojawią się odpowiednie pojemniki na bioodpady. W zabudowie jednorodzinnej bioodpady będą odbierane razem z odpadami zielonymi z ogrodów, czyli m.in. skoszoną trawą.

Ważną informacją dla mieszkańców domków jednorodzinnych jest fakt, że od maja odpady segregowane będą odbierane nie raz, a dwa razy w miesiącu. Harmonogram trafił już do skrzynek pocztowych mieszkańców.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.