Pruszkowianie pamiętają o powstańcach

Pruszków

Przez cały dzień w Pruszkowie rozbrzmiewały (nie)zakazane piosenki, a o godz. 16.00 w Parku Kościuszki odbył się koncert główny. Oprócz tego każdy mógł wykonać swoją pamiątkową opaskę powstańczą. W ten sposób mieszkańcy oddali hołd powstańcom.

Już od godz. 10.00 w różnych miejscach Pruszkowa można było usłyszeć powstańcze pieśni. Kapela Kapsell podróżowała po mieście i wspólnie z mieszkańcami uczciła pamięć o Powstaniu Warszawskim. Każdy kto chciał mógł dołączyć się do wspólnego śpiewania, i to nic jeśli ktoś zapomniał słowa, bo na rozdawanych broszurach widniały teksty trzech wybranych utworów. 

Ale to nie wszystko. – Przygotowaliśmy 1000 pamiątkowych biało-czerwonych opasek, na których każdy będzie mógł własnoręcznie namalować powstańczą kotwicę. To swoisty symbol, który mówi: 73 lata później pamiętamy o Was, jesteśmy z Wami i przyłączamy się do Was – mówi Maksym Gołoś, starosta powiatu pruszkowskiego.

Kapele można było spotkać m.in. na ul. Partyzantów w Tworkach, przy Paraii Niepokalanego Poczęcia NMP na Żbikowie, w Parku Hosera (glinki), okolice ul. Helenowskiej, na Berenta przy parafii św. Kazimierza, czy na placu Jana Pawła II. Jak już wspominaliśmy w zajawce koncert główny odbył się w Parku Kościuszki. A ten pękał w szwach. Przyszli ci najstarsi, ci nieco młodsi, najmłodsi oraz młodzież – krótko mówiąc całe rodziny.  

A o tym jak było możecie przekonać się sami oglądając poniższe filmy. Kto nie był, niech bardzo żałuje!

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.