Pruszkowski pływak obok Małysza

Region

Zawodnik pruszkowskiego klubu UKS Kapry Armexim Wojciech Kaźmierczak otrzymał nagrodę Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Na tej samej gali podobne wyróżnienie otrzymał jeden z najlepszych skoczków narciarskich w historii Adam Małysz.

Pływak UKS Kapry Armexim Pruszków w listopadzie ubiegłego roku startował w XXI Memoriale Marka Petrusewicza we Wrocławiu. Kaźmierczak zdaniem sędziów zajął pierwsze miejsce. Zawodnik jednak wykazał, że inny pływak był od niego lepszy. Po dekoracji i wręczeniu nagród Wojtek poprosił komisję o ponowne obliczenie punktów. Okazało się, że pruszkowiak zajął nie pierwszą, a drugą lokatę. Kaźmierczak bez wahania oddał otrzymaną nagrodę i puchar.

Na gali wręczania nagród „Fair Play” młody pruszkowiak stał obok legendarnego polskiego skoczka Adama Małysza. Czterokrotny zdobywca Pucharu Świat i trzeci zawodnik ostatniej edycji PŚ w skokach narciarskich został wyróżniony za gest wykonany wobec swojego największego rywala do zwycięstwa Thomasa Morgensterna. Austriak miał skakać przed Polakiem, ale zaciął mu się suwak w kombinezonie. Małysz poprosił sędziów, aby pozwolili mu skoczyć przed liderem Pucharu Świata. Morgenstern, już ze sprawnym suwakiem, oddał skok po Małyszu i wygrał zawody.

Wręczenie nagród odbyło się 23 marca w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.