Pruszków: Znamy pierwszy program wyborczy

Region

Samorządowe Porozumienie Pruszkowskie (SPP), jako pierwsze ugrupowanie polityczne w Pruszkowie, opublikowało program wyborczy na lata 2010-2014.

Samorządowe Porozumienie Pruszkowskie jest ugrupowaniem, które w poprzednich wyborach zdobyło 9 mandatów w radzie miasta Pruszkowa. W trakcie kadencji do klubu dołączyli kolejni członkowie i obecnie klub liczy 11 członków z 23 pruszkowskich radnych. Do ugrupowania należą m.in. obecny prezydent Pruszkowa Jan Starzyński, wiceprezydent Andrzej Kurzela czy słynny z zapisów na swoim blogu radny Sebastian Ciesielski (czytaj więcej).

SPP przygotowało i opublikowało na swojej stronie internetowej program wyborczy na nadchodzącą kadencję. Ugrupowanie zakłada w nim:

1. Współpracę z organizacjami społecznymi i wspieranie inicjatyw mieszkańców, skierowanych do młodzieży, rodzin, seniorów.
2. Rozwój komunikacji miejskiej oraz budowa ulic i miejsc parkingowych.
3. Budowę ścieżek rowerowych.
4. Budowę parku na osiedlu Prusa.
5. Kontynuację budowy nowych placów zabaw.
6. Powiększenie zasobu mieszkaniowego miasta.
7. Budowę Centrum Kultury.
8. Zakończenie programu budowy nowoczesnych sal sportowych w szkołach podstawowych i gimnazjach.

21 listopada 2010 czekają nas wybory samorządowe. Komitety mają jeszcze tydzień na zgłoszenie list kandydatów na radnych do rad gmin, powiatów i sejmiku województwa. Termin ten mija 22 października 2010.

Na zdjęciu: Jan Starzyński, prezydent Pruszkowa ubiegający się o reelekcję z ramienia SPP.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.