Pruszków: "Szóstka" najlepsza wśród podstawówek

Region

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 osiągnęli najlepszą średnią na sprawdzianie szóstoklasistów. - Nie można brać pod uwagę tylko średniej. To nieadekwatne - zaznacza od razu Zofia Wasiota, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Pruszkowie.

Uczniowie na sprawdzianie, który pisali 8 kwietnia, mogli zdobyć maksymalnie 40 punktów. Ogólnopolska średnia wyniosła 24,56 pkt. Każda z pruszkowskich szkół publicznych osiągnęła lepszy wynik. Co więcej, prawie wszystkie podstawówki miały w tym roku średnią lepszą od zeszłorocznej.

Wśród sześciu szkół podstawowych na terenie Pruszkowa dwie się wyróżniły. Najlepsza okazała się „szóstka”, niewiele gorsza była „dwójka”. – Szkoła nr 6 już od kilku lat osiąga bardzo dobry wynik – powiedziała nam Zofia Wasiota z Wydziału Edukacji.

W ubiegłym roku najlepsza wśród pruszkowskich podstawówek była szkoła nr 10 (średnia 27,07 pkt.). Jak wyjaśniła Wasiota, jest to mała szkoła, a rok temu była tam tylko jedna szósta klasa, jak się okazało z bardzo zdolnymi uczniami. W tym roku „dziesiątka”, jako jedyna, zanotowała wynik gorszy od poprzedniego.

– Nie chcę porównywać średnich wszystkich szkół, bo na wyniki sprawdzianów składa się wiele czynników. Oceniając szkoły nie można brać pod uwagę tylko średniej, bo trzeba uwzględniać różne czynniki, np. ilość szóstych klas – powiedziała Zofia Wasiota. – Uważam, że każda szkoła pracuje dobrze – pochwaliła placówki.

Sprawdzian szóstoklasistów kończy edukację w szkołach podstawowych. Sprawdza umiejętność czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce.

Średnie w poszczególnych podstawówkach (w pkt.):

1. Szkoła Podstawowa nr 6   – 29,81
2. Szkoła Podstawowa nr 2   – 29,43
3. Szkoła Podstawowa nr 8   – 25,79
4. Szkoła Podstawowa nr 10 – 25,74
5. Szkoła Podstawowa nr 9   – 25,70
6. Szkoła Podstawowa nr 1   – 25,57

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.