Pruszków przyłączył się do akcji Godzina dla Ziemi

Region

Miasto Pruszków przyłączyło się do ogólnoświatowej akcji Godzina dla Ziemi. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę, 26 marca o godzinie 20.30.

Godzina dla Ziemi to największa na świecie akcja społeczna na rzecz ograniczenia zmian klimatycznych. Miliony ludzi na całym globie na jedną godzinę zgaszą światło, aby symbolicznie przeciwstawić się największemu zagrożeniu dla naszej planety i apelować o konkretne działania na rzecz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Pruszków po raz pierwszy przyłączył się do imprezy właśnie w tym roku. Jeszcze nie ustalono w jakich budynkach na terenie miasta zostaną wyłączone światła. – Obecnie wysłaliśmy zapytania do różnych instytucji użyteczności publicznej w naszym mieście i czekamy w tej chwili na odpowiedzi – poinformowała Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Pruszkowie. – Informacje dotyczące „Godziny dla Ziemi” przekazaliśmy m.in. do wszystkich placówek bankowych w mieście, do szkół, sądu – podkreśla.

W ubiegłym roku w akcję zaangażowało się ponad cztery tysiące miast i setki milionów osób w 126 państwach. W Polsce w 2010 roku w akcji wzięło udział ponad 40 miast, w tym 15 wojewódzkich. Zgasło oświetlenie najważniejszych budynków m.in. Pałac Kultury i Nauki, Teatr Wielki i Zamek Królewski w Warszawie, Sukiennice i Kopiec Kościuszki w Krakowie, Spodek w Katowicach, Katedra w Gnieźnie, Ossolineum we Wrocławiu, Dwór Artusa i Bazylika Mariacka w Gdańsku, Pałac Poznańskiego w Łodzi oraz Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.