Pruszków: Przebudowa Helenowskiej

Region

Ul. Helenowska, choć jest normalną drogą miejską, to dla wielu mieszkańców ma charakter uliczki osiedlowej. Mimo małego natężenia ruchu, nawierzchnia drogi wymaga remontu.

Ogromne kałuże przypominające jeziora, nierówne chodniki utrudniające przejście osobom starszym i zniszczone progi zwalniające – tak wygląda ulica, przy której znajdują się takie instytucje jak Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czy Poczta Polska. W ubiegłym roku jedna z naszych czytelniczek zaalarmowała nas, że w trakcie rozbudowy MOPS zniszczone zostały chodniki po przeciwnej stronie ulicy. Usterki zostały naprawione tylko doraźnie. Jednak niebawem ta sytuacja się zmieni.

W miniony poniedziałek zakończył się przetarg na przebudowę ul. Helenowskiej. – Do urzędu wpłynęło 13 ofert. Obecnie sprawdzamy czy wszystkie są poprawne i kompletne. Trudno jeszcze określić, kiedy wyłonimy zwycięzcę – poinformowała Elżbieta Korach, naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

Przebudowa ul. Helenowskiej obejmie wymianę nawierzchni jezdni, chodników oraz modernizację parkingu. – W budżecie na tę inwestycję zarezerwowano 1,5 mln zł. Po wstępnym zapoznaniu się z ofertami już widać, że będą oszczędności – zaznacza naczelnik.

– Ta inwestycja jest dla nas bardzo ważna. Jednak nie będzie łatwa do wykonania. Helenowska jest traktowana jak droga osiedlowa, dzięki której mieszkańcy dojeżdżają do parkingów. Z powodu lokalizacji będzie problem z wyznaczeniem objazdu – podkreśla Elżbieta Korach. – Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. Jest to dla nas nieprzekraczalny termin, bo nie chcemy zostawić rozkopanej drogi na zimę.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.