Pruszków: Powtarzający się problem na ul. Chopina

Region

Po niedawnych opadach deszczu na ul. Chopina w Pruszkowie pojawiła się dziura. Problem w tym, że jezdnia w tym miejscu była łatana po ostatniej zimie.

Dziura na wysokości bloku Chopina 9 pojawiła się drugi raz. W marcu powodem była sroga zima. Miejsce to pokazywaliśmy tutaj. Teraz osuwisko kilku kostek w rowie na deszczówkę spowodowały najprawdopodobniej liczne opady.

O sytuacji poinformowaliśmy Wydział Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miasta w Pruszkowie. – Ulica Chopina na tym odcinku jest objęta gwarancją (odcinek od ul. Powstańców do Niepodległości był modernizowany stosunkowo niedawno – przyp. red.). Usunięcie zapadliny w nawierzchni oraz ustalenie przyczyn powtarzania się tego stanu zgłosiłam wykonawcy robót drogowych – poinformowała nas Elżbieta Korach, naczelnik wyżej wspomnianego wydziału.

– Wykonawcą nawierzchni była firma Margo. Gwarancja skończyła się dokładnie 16 czerwca, ale usterka zostanie naprawiona – zapewnił Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. Dodał, że Margo wykona jeszcze przegląd pogwarancyjny i usunie wszelkie usterki.

Po naszej interwencji w środę „dziurawe” miejsce zostało oznaczone. Wkrótce zatem ulica powinna być już naprawiona. Czekamy jeszcze na stwierdzenie przyczyn powracającego problemu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.