Pruszków: Planowane remonty dróg

Region

Przebudowa kilkunastu dróg lokalnych, budowa dwóch nowych ulic i modernizacja parkingu to inwestycje miejskie zaplanowane w budżecie Pruszkowa na rok 2011.

W 2011 roku Pruszków chce przeznaczyć na inwestycje drogowe prawie 8,4 mln złotych. Miasto planuje przebudować nawierzchnię ulic: Szmaragdowej, Ogrodowej, Ireny, Dolnej, Marii Skłodowskiej-Curie, Szkolnej, 2-go Sierpnia, Nałkowskiej, Wąskiej i Helenowskiej. Prace na ulicach Skłodowskiej-Curie i Ireny rozpoczęły się już w roku ubiegłym.
 
W tym roku Pruszków planuje też wybudowanie dwóch nowych ulic: Anielin  oraz nowego odcinka Powstańców (który ma połączyć al. Wojska Polskiego z ul. Lipową).
 
Dodatkowo prowadzone będą prace projektowe związane z planowaną przebudową pięciu ulic: Działkowej, Chabrowej, Miodowej, Berenta i Kościelnej. Realizacja tych projektów przewidziana jest na najbliższe lata. – Na Kościelnej i Berenta chcemy zachować ten sam charakter, co na ul. Kraszewskiego, Sprawiedliwości czy na Niecałej – podkreśla Elżbieta Korach, naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej w Urzędzie Miejskim w Pruszkowie. – Planujemy ułożyć tam podobną kostkę i zamontować utrzymane w tej samej stylistyce oświetlenie – dodaje.
 
Miasto sfinansuje również przebudowę parkingu przy ulicy Helenowskiej oraz ustawi sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ul. 3-ego Maja i ul. Mostowej. W budżecie zabezpieczono również środki na budowę ścieżek rowerowych w wysokości 200 tys. złotych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.