Pruszków: Nowy pomysł komunikacyjny!

Region

Osiedla Prusa i Staszica w Pruszkowie doczekają się skomunikowania z dworcem PKP. Miasto na jesieni uruchomi linię autobusową.

Nowa linia ma ruszyć 1 października. Z osiedla Prusa, przez osiedle Staszica pojedzie do dworca ulicą Chopina, a wróci Ołówkową. – Będzie to linia testowa, która zbada zainteresowanie mieszkańców – mówi nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Ważna uchwała w tej sprawie została podjęta w czwartek na sesji rady miasta. Prezydent Pruszkowa został upoważniony do podpisania umowy z prezydent Warszawy. Dzięki temu dokumentowi ZTM ogłosi przetarg na przewoźnika, a w autobusach umieści swoje kasowniki.

Nie ma jeszcze określonych dokładnych kosztów, gdyż te będą możliwe do oszacowania po przetargu. – Myślę, że będziemy musieli płacić ok. 15-18 tys. zł miesięcznie – kalkuluje Kurzela.

Ze wspomnianej linii będzie można korzystać nie tylko na podstawie karty miejskiej, czy biletów ZTM od dobowego w górę. Miasto podróżnym przygotowało swoją ofertę biletów jednorazowych i miesięcznych. Bilet jednorazowy normalny będzie kosztował 2 zł, a ulgowy złotówkę. Za bilet normalny miesięczny zapłacimy 60 zł, a za ulgowy 30 zł. Osoby powyżej 70 roku życia pojadą za darmo.

Co ważne, takie same ceny i ulgi mają być wprowadzone na dwóch liniach wewnętrznych, które już funkcjonują, czyli do Komorowa przez Ostoję i na Żbików przez Gąsin.

Jak już wcześniej informowaliśmy, możliwe że od 1 stycznia Pruszków i Piastów uruchomią wspólną linię pomiędzy dworcami PKP w obu miastach. Autobusy miałyby jeździć przez Żbików i Bąki. Byłyby w nich zamontowane kasowniki ZTM.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.