Pruszków na trzecim miejscu w rankingu „Forbesa”

Region

Do majowego wydania miesięcznika „Forbes” dołączono dodatek specjalny „Miasta atrakcyjne dla biznesu”. Pruszków zajął trzecie miejsce w kategorii miast liczących od 50 do 150 tys. mieszkańców.

Najatrakcyjniejsze miasta dla biznesu wybierają przedsiębiorcy podejmując decyzję o otwarciu siedzib lub utworzeniu nowych miejsc pracy. W tym roku najlepszych wyłonił wskaźnik przyrostu firm na 1000 mieszkańców, na podstawie danych zebranych z całego kraju przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej.

W klasyfikacji „Atrakcyjność średnich miast dla biznesu” (od 50 do 150 tys. mieszkańców) najlepsza była Zielona Góra ze wskaźnikiem 0,85. Drugi był Gorzów Wielkopolski (0,65), a trzeci – uwaga – Pruszków (0,64). Jak widać różnice w tym rankingu były bardzo niewielkie. Pozycja Pruszkowa to dość duża niespodzianka zważywszy na to, iż do zeszłorocznego zestawienia Pruszków w ogóle się nie zakwalifikował.

Jak powiedział „Forbesowi” prezydent Pruszkowa Jan Starzyński – Firmy przyciąga do miasta bliskość stolicy i przyjaźni urzędnicy.

Ranking miejscowości liczących do 50 tys. mieszkańców zdecydowanie wygrała mazowiecka Lesznowola (11,87), a wysokie drugie miejsce zajął Raszyn (2,72). Trzecią lokatę zajmuje Suchy Las z Województwa Wielkopolskiego ze wskaźnikiem (2,65).

W kategorii największych polskich miast (powyżej 300 tys. mieszkańców) zdecydowanie wygrała Warszawa wyprzedzając Poznań i Wrocław .

Jeśli chodzi o miasta, które mają od 150 do 300 tys. mieszkańców klasyfikację wygrała Gdynia, która pokonała Rzeszów i Toruń.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.