Pruszków: Koparka blokuje miejsca parkingowe

Region

Od blisko tygodnia kierowcy na ulicy Prusa mają ograniczone miejsce do parkowania. Powodem jest koparka pozostawiona na parkingu niedaleko skrzyżowania z ul. Kraszewskiego.

Pojazd początkowo został ustawiony na wyjeździe z ulicy Kraszewskiego, ograniczając tym samym widoczność kierowcom, którzy chcieli skręcić w ulicę Prusa. Obecnie koparka stoi na parkingu kilkadziesiąt metrów od skrzyżowania. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pojazd zajmuje cztery miejsca parkingowe.

– Nie otrzymaliśmy informacji, że pojazd został porzucony. Dodatkowo nie powoduje on żadnych utrudnień w ruchu – poinformowała nas asp. Dorota Nowak. – Choć koparka zastawia miejsca parkingowe to nie łamie przepisów. Jedynie zarządca parkingu może starać się o jej usuniecie – dodaje.

Stojąca w samym centrum miasta koparka może nie powoduje utrudnień w ruchu, ale za to skutecznie uniemożliwia zaparkowanie pojazdów na parkingu. – W naszym mieście miejsc parkingowych jest jak na lekarstwo, a tu nagle ktoś zastawia ciężkim sprzętem miejsca dla czterech samochodów – żali się pan Stefan, jeden z kierowców. – Często odwiedzam salon kosmetyczny na Prusa oraz drogerię, które znajdują się w budynku, przed którym ktoś zostawił koparkę – mówi pani Iwona, mieszkanka Pruszkowa. – Gdy pierwszy raz zauważyłam tam koparkę pomyślałam, ze może będą prowadzili jakiś roboty drogowe, ale od kilku dni pojazd stoi w tym samym miejscu, a ja mam problem żeby zostawić samochód i iść do fryzjera czy sklepu – dodaje z zażenowaniem.

Pojazd blokuje parking już od ponad tygodnia. Miejmy nadzieję, że właściciel szybko zreflektuje się i zabierze koparkę.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.