Pruszków chce się chwalić. Ale czym?

Region

Nowa strategia władz Pruszkowa zakłada organizowanie imprez plenerowych w różnych częściach miasta. Celem ma być pokazanie mało znanych lub wyremontowanych miejsc. Zastanawiamy się, gdzie, poza Parkiem Mazowsze i Parkiem Kościuszki, jest to możliwe.

„Zgodnie z założeniami przy okazji kolejnych festynów będziemy pokazywać Państwu mniej znane, nowo powstałe, zmodernizowane tereny lub obiekty naszego miasta” – czytamy na stronie miejskiej. Podczas najbliższego festynu „Żegnaj lato na rok…” pierwsza część odbędzie się w Parku Mazowsze na Żbikowie.

Wydaje się, że następnym miejscem do zaprezentowania będzie modernizowany właśnie Park Kościuszki. Przyszłoroczne Dni Pruszkowa odbędą się jednak gdzie indziej.

– W planach mamy 6 miejsc do pokazania mieszkańcom. Mogę powiedzieć tylko tyle, że Dni Pruszkowa nie będą w Parku Kościuszki – powiedział nam Witold Konieczny, naczelnik Biura Promocji i Kultury Miasta.

Wskazówką może być przykład ostatniego święta miasta, który przytoczył Konieczny. Pod koniec maja, właśnie w ramach Dni Pruszkowa, zorganizowano spacer po dawnym obozie Dulag 121.

Autobusy na Pożegnanie Lata

12 września, gdy odbędzie się „Żegnaj lato na rok…”, do Parku Mazowsze mieszkańców będa dowozić piętrowe autobusy. Wystartują one z trzech miejsc: spod stacji WKD Pruszków, z pętli autobusowej na os. Staszica oraz spod gazowni przy ul. Waryńskiego 16. Tylko pierwszy z nich będzie miał śródprzystanek przy Urzędzie Stanu Cywilnego. Szczegółowy rozkład zamieściliśmy tutaj.

Festyn nad wodą bez ratownika

Park Mazowsze charakteryzuje duży staw zwany gliniankami. Mimo, że obowiązuje tam zakaz kąpieli, często znajdują się tam amatorzy pływania. Chętni do wodnych zabaw mogą pojawić się także podczas imprezy masowej. Miasto nie przewiduje jednak zatrudnienia ratownika wodnego.

– Nie będzie ratownika, ale impreza z pewnością będzie odpowiednio zabezpieczona – zapewnia naczelnik Biura Promocji.

Miasto zachęca do składania propozycji

Biuro Promocji i Kultury Miasta zachęca do dzielenia się swoimi pomysłami na temat organizacji imprez plenerowych. Można zgłaszać propozycje dotyczące wykonawców, miejsc takich festynów oraz inne pomysły.
Adres e-mail: promocja@miasto.pruszkow.pl
Tel.: (22) 758 64 31 w. 214, (22) 728 97 58

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.