Pruszków: Autobusy na 1 listopada jednak będą

Region

Nasz wczorajszy artykuł na temat braku komunikacji w Dniu Wszystkich Świętych wywołał poruszenie u Urzędzie Miejskim oraz u przewoźnika obsługującego większość linii autobusowych w naszym mieście.

Dziś rano zadzwonił do nas Andrzej Królikowski, wiceprezydent Pruszkowa, który poinformował nas, że w dniu 1 listopada w naszym mieście jednak będzie kursowała komunikacja umożliwiająca dojazd do cmentarzy. Wczoraj próbowaliśmy o to zapytać drugiego z wiceprezydentów Andrzeja Kurzelę. – Niestety nie mam czasu na rozmowę w tej sprawie, proszę złożyć pytania na piśmie – zbył nas włodarz. Nauczeni doświadczeniem, że na pisemne odpowiedzi z UM Pruszków czekamy kilka dni postanowiliśmy zadzwonić do PKS Grodzisk, przewoźnika obsługującego większość lokalnych linii autobusowych.

PKS Grodzisk zmienia front
W trakcie wczorajszej rozmowy z PKS Grodzisk Maz. o uruchomieniu jakiejkolwiek linii autobusowej w Dniu Wszystkich Świętych na terenie Pruszkowa nie było mowy. Dzisiaj jednak przewoźnik stwierdził, że autobusy obsługujące linię z Os. Staszica do Cmentarza Żbikowskiego wyjadą na ulice naszego miasta (będą kursować zgodnie z rozkładami świątecznymi). Powodem takiej decyzji była ponoć analiza rentowności, która wykazała, że linia ta będzie opłacalna dla PKS Grodzisk.

MK2 ratunkiem
Na szczęście dowiedzieliśmy się, że trudną sytuację komunikacyjną rozwiąże prywatny przewoźnik MK2, obsługujący linię Pruszków-Domaniew. W dniach 30-31 października oraz 1 listopada wprowadzi dodatkowy autobus, który będzie kursować na trasie WKD Pruszków – Cmentarz Żbików. Autobusy na tej linii będą kursować w godzinach 9.00 – 15.00. Jednak nie ma tu sprecyzowanego rozkładu. – Nasze autobusy będą zatrzymywać się na przystankach linii stałej. Na trasę wprowadzimy kilka pojazdów, powinny odjeżdżać co 15-20 minut, ale wszystko będzie zależeć od aktualnej sytuacji na drogach – poinformowała nas jedna z pracownic MK2.

Rozkładu brak
Na chwilę obecną na stronie Urzędu Miejskiego nie ma jeszcze stosownej informacji na ten temat. Wiceprezydent Królikowski zapewnia jednak, że rozkłady pojawią się w internecie jeszcze dziś. Urzędnicy z pobliskich miejscowości okazali się jednak dużo szybsi, bo informacje o liniach kursujących w dniu 1 listopada pojawiły się już pod koniec ubiegłego tygodnia.

Urząd informuje
Dziś o godzinie 9.50 dostaliśmy z Urzędu Miasta oficjalne pismo informujące o rozkładach komunikacji autobusowej w dniach 30.X-1.XI. Wczoraj prezydent Kurzela nie chciał z nami na ten temat rozmawiać, a PKS Grodzisk twierdził, że nie uruchomi żadnej linii na terenie Pruszkowa.

„W związku z pojawiającymi się sprzecznymi informacjami w sprawie kursowania autobusów w dniu 1 listopada 2010r. na terenie miasta Pruszkowa Urząd Miejski w Pruszkowie informuje, że:
 W dniach 30-31 października 2010 (sobota-niedziela)
– autobusy PKS kursować będą na całej trasie wg rozkładu jazdy.
– autobusy MK2 kursować będą na całej trasie wg rozkładu jazdy.
– zostaje wprowadzony do ruchu dodatkowy autobus MK2 (non stop) między godz. 9:00 – 15:00  na odcinku: WKD Pruszków – Cmentarz Żbików.

W dniu  1 listopada 2010r.  (poniedziałek)
– autobusy PKS kursować będą na całej trasie wg rozkładu jazdy.
– autobusy MK2 kursować będą na całej trasie wg rozkładu jazdy.
– zostają wprowadzone w godzinach 9.00 – 17.00 dodatkowe autobusy PKS kursujące wahadłowo (non stop) na odcinkach: PKP Pruszków – Cmentarz Żbików oraz Os. Staszica – Cmentarz Żbików (zaznaczamy, że jest to jedna linia kursująca na odcinku Os. Staszica – PKP Pruszków – Cmentarz Żbików, informację tą sprawdziliśmy u przewoźnika PKS Grodzisk Mazowiecki – przyp. redakcji)
– zostają wprowadzone w godzinach 8.00 – 17.00 dodatkowe autobusy MK2 kursujące wahadłowo (non stop) na odcinkach: WKD Pruszków – Cmentarz Żbików.”

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.