Pruszków: 1 listopada nie będzie komunikacji

Region

W okolicznych miejscowościach w trakcie weekendu przed 1 listopada oraz w samym Dniu Wszystkich Świętych zorganizowana będzie komunikacja miejska. Niestety w Pruszkowie między trzema cmentarzami nie będzie żadnego połączenia autobusowego.

W tym roku Dzień Wszystkich Świętych przypada w poniedziałek, czyli tuż po weekendzie. Wielu mieszkańców naszego miasta będzie chciało odwiedzić groby swoich bliskich. Aby udogodnić dotarcie do cmentarzy w Grodzisku Mazowieckim, Milanówku i Brwinowie zostaną uruchomione specjalne linie autobusowe. Choć będą kursować co 30 – 60 minut, to i tak będą bardzo pomocne w dotarciu na okoliczne cmentarze, szczególnie dla ludzi starszych.

Niestety, podobnie jak w latach ubiegłych, mieszkańcy Pruszkowa nie mogą liczyć na takie udogodnienia. W naszym mieście znajdują się cztery cmentarze: w okolicy os. Prusa, przy Szpitalu Tworkowskim, w dzielnicy Żbików oraz w dzielnicy Gąsin. Lokalizacje wszystkich cmentarzy są mocno oddalone od centrum miasta (zwłaszcza cmentarz żbikowski). Mimo tego Urząd Miejski nie zdecydował się na uruchomienie w dniu 1 listopada linii autobusowych między cmentarzami. – Zlecenia na linie autobusowe otrzymaliśmy z Brwinowa, Grodziska Maz. i Milanówka. Z Pruszkowa nie wpłynęło żadne zgłoszenie – poinformowała nas jedna z pracownic PKS Grodzisk Mazowiecki. To właśnie ten przewoźnik będzie obsługiwał linie kursujące w okolicznych miastach. Chcieliśmy dowiedzieć się, dlaczego Pruszków nie zdecydował się na utworzenie linii autobusowych. – Niestety nie mam czasu na rozmowę w tej sprawie – oznajmił nam wiceprezydent Andrzej Kurzela.

Wszystkim mieszkańcom Pruszkowa, którzy będą chcieli odwiedzić groby najbliższych pozostaje więc jazda własnym samochodem, taksówką lub długi spacer.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.