Pruszków wydaje na kulturę najwięcej w Polsce

Pruszków

Miasto zajęło pierwsze miejsce w rankingu pisma „Wspólnota” pod względem wydatków na kulturę w roku 2015/2016 w kategorii gmin miejskich.

Nagroda została odebrana podczas V Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty w Lublinie przez Michała Landowskiego, wiceprezydenta Pruszkowa. Ranking opracowało Narodowe Centrum Kultury i jak podkreślają jego autorzy, kategoria gmin miejskich była jedną z najciekawszych, bowiem w ostatnich latach „królowały” gminy o typowo turystycznym charakterze. Teraz jest inaczej.

– Potrzeby mieszkańców są różne ze względu na duże zróżnicowanie społeczności lokalnej. Wynika to z dużej migracji i osiedlania się na terenie Pruszkowa mieszkańców z różnych regionów Polski. Dlatego próbujemy – zarówno za pośrednictwem naszych instytucji: Miejskiego Ośrodka Kultury, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, Książnicy Pruszkowskiej i Zespołu Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”, jak też Biura Promocji i Kultury, realizować różnego rodzaju imprezy dla mieszkańców. Musimy także pamiętać, że zespół „Pruszkowiacy” oraz Miejski Ośrodek Kultury muszą dysponować odpowiednimi warunkami lokalowymi, aby spełniać należycie swą misję i oczekiwania społeczne. Dlatego kilka lat temu zapadła decyzja o budowie Centrum Dziedzictwa Kulturowego, gdzie te dwie podstawowe instytucje maja znaleźć swoją siedzibę i poszerzyć ofertę – przekazał „Wspólnocie” Jan Starzyński, prezydent Pruszkowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.