Pruszków ogłasza kolejny przetarg na budowę dróg rowerowych

Pruszków

Tym razem wybudowane zostaną dwa odcinki ścieżek rowerowych – pierwszy poprowadzi od ul. 3 Maja przez teren Millenium Logistic Park do ul. Warszawskiej, drugi zaś al. Armii Krajowej, ul. Andrzeja, Ewy, Kraszewskiego, Lipową i Kopernika.

Trwa budowa dróg rowerowych w ramach Zintegrowanych Funduszy Terytorialnych. Pruszkowski urząd ogłosił kolejny przetarg i szuka wykonawcy dla wybudowania nieco ponad 3 km tras.

Pierwszy z odcinków będzie miał długość niewiele ponad 1,4 km. Planowana inwestycja ma swój początek na skrzyżowaniu ulicy 3-go Maja z ul. Konrada Kurca, następnie trasa prowadzona jest przez obszar MLP Pruszków I wzdłuż granicy z terenem PKP do granicy miasta na ul. Warszawskiej, gdzie zostanie połączona z trasą rowerową budowaną na zlecenie gminy Piastów.

Druga droga dla rowerów liczy blisko 1,5 km długości. Będzie ona miała swój początek na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z ul. Ireny, gdzie zostanie połączona z istniejącym ciągiem pieszo-rowerowym oraz z projektowaną ścieżką rowerową w gminie Michałowice. Następnie
trasa będzie przebiegała w ciągu al. Armii Krajowej do skrzyżowania z ulicą Andrzeja, wzdłuż której prowadzona jest projektowana trasa rowerowa. W dalszym przebiegu trasa projektowana jest w pasie drogowym ul. Andrzeja Ewy oraz Kraszewskiego, z wyłączeniem przejścia kolejowego na linii WKD. Ponadto trasa rowerowa zostanie wykonana w ciągu ulicy Lipowej na odcinku od skrzyżowania z al. Armii Krajowej, gdzie zostanie połączona z istniejącą ścieżką rowerową, do skrzyżowania z ul. Kopernika. Ruch rowerowy zostanie wprowadzony w jezdnię ulicy Kopernika, wykorzystując istniejący ruch uspokojony. Przebieg trasy rowerowej kończy się dołączeniem do istniejącej ścieżki rowerowej w pasie drogowym ulicy Bolesława Prusa.

Na pierwszy przejazd rowerzyści będą musieli trochę poczekać. Jak zapisano w dokumentacji przetargowej drogi powstaną do końca lipca przyszłego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.